S vystřiženým kuponem z Deníku a slevou na soutěžní jízdu přišel zkusit štěstí do motokárové KartAreny pod mostem Milénia také 24letý Lukáš Ježek ze Zbůchu. Své nejrychlejší kolo zajel za 37,856 sekundy. Po zaparkování motokáry do depa jsme se ho zeptali, jak je se svou jízdou spokojen.

Zajel jste slušný čas, myslíte, že máte na vítězství v tomto kole?
Myslím, že podle porovnání s časy soutěžících z předchozích kol mohu říci, že čas bude dostačovat pro vítězství v tomto kole. Čas se dá zajet samozřejmě mnohem lepší a doufám, že tento týden nepřišel soutěžit nějaký rychlík, který by mne o prvenství připravil.

Jak dlouho na motokárách vlastně jezdíte?
Poprvé jsem v motokáře seděl asi v pěti letech a motokáry jsou dodnes mým koníčkem. Vyzkoušel jsem už mnoho tratí a mou nejoblíbenější je právě tato.

Jak se povede zajet takový čas? Jde hlavně o znalost trati?
Účastním se tady v KartAreně nejrůznějších závodů nebo si prostě jen tak přijdu s kamarády zajezdit. Trať je docela rychlá, ale zároveň velmi technická, takže jakákoliv chyba se projeví na výsledném čase. Dobrá znalost trati je tedy důležitá, stejně jako trénink. Bez něho se dobrý čas nedá zajet, i já jsem z počátku zajížděl o 3 až 4 sekundy pomalejší časy na kolo.

Měl byste pro další závodníky na této trati nějakou radu nebo doporučení? Na kterou zatáčku si dát pozor, kdy ubrat nebo naopak přidat plyn?
To se nedá jednoznačně říci, kde ubrat nebo kde přidat plyn. Je to hlavně o tréninku a zkoušet zajet dobrý čas. Důležité je držet optimální stopu, neprojíždět zatáčky smykem, mít dobrý výjezd ze zatáček a snažit se nezavadit o bariéry. Hodně se dá třeba získat dobrým průjezdem zatáček za cílovou rovinkou nebo vracákem přibližně v polovině trati. Je toho samozřejmě ale mnohem více.

Pokud byste šampionát vyhrál, jak byste si užil hlavní cenu – Jaguar F-Type zapůjčený na celý na víkend?
Určitě bych vyrazil s přítelkyní někam na delší výlet po ČR. Pokud by ale hlavní cena nevyšla, jsou velmi lákavé i ceny za druhé a třetí místo. S těmi bych se také velmi spokojil a už se moc těším na finále.

Chcete i vy zkusit, jak jste v motokáře rychlí a vyhrát Jaguar? Kupon se slevou najdete každý den ve vašem Deníku.