Všechny totiž již šestý týden plní úkoly, které jsme jim v redakci zadali. Zatím úspěšně dodržují nutriční plán sestavený nutriční terapeutkou Sandrou Miloševičovou, která je hlavním garantem reality show. „Chtěla bych všechny pochválit, protože se opravdu snaží. Jídelní plány dodržují a pravidelně cvičí, teď jsme se více zaměřovaly na podporu motivace a osobní rozvoj, takže jsme kromě jídelních návyků řešily například rodinné vazby, pracovní vztahy nebo minulá zklamání," nechala se slyšet terapeutka.

Zdůrazňuje, že hubnutí není jen o změně jídelních návyků a snaze začít cvičit. „Je třeba zapracovat na celém systému osobnosti, změnit hlavně vztah ke svému tělu a přijmout sám sebe. Tělo je vlastně náš nejvěrnější přítel, protože je s námi 24 hodin denně, s každým nádechem a za každých podmínek," vysvětluje Sandra Miloševičová.

A jaké jsou tedy výsledky od počátku projektu?

Kalhoty už svléknu
i bez rozepínání

Nejmladší soutěžící Monika je se svými úspěchy spokojená. Od počátku reality show zhubla celé čtyři kilogramy tělesného tuku. Největší obavy měla z toho, jak zvládne noční směny, zda bude mít na jídlo vůbec chuť a čas, nakonec překvapivě vše zvládla na jedničku. U Moniky bylo potřeba utříbit hodnoty a uvědomit si své kvality a specifikovat vlastní cíle. Největší radost jí udělalo, že v hubnutí předběhla svoji sestru, která také hubne pod dohledem nutriční poradce.

„Minulý měsíc jsem si dala za cíl zhubnout více než sestra a podařilo se mi to dokonce o tři kila," raduje se Monika. „Určitě jsem ráda, že jsem se do reality show přihlásila, protože mi to přineslo plno nových pohledů na stravu a životní styl. A to si připomínám každý den v práci, když si obléknu pracovní kalhoty, které mě dříve hodně škrtily. Teď je sundám i bez rozepínání," těší dvaadvacetiletou účastnici.

Zpěvačka Barbora si v minulosti stěžovala, že je těžké dodržovat zdravé stravování na cestách. Začala si proto vozit s sebou vlastní jídlo. „Za posledních šest týdnů jsem se zdokonalila ve spoustě věcí," upozorňuje Barbora Zemanová. „Vždycky jsem chtěla zapracovat na svém vzhledu a zdravém životním stylu, jsem moc ráda, že teď se mi to daří. Dokonce zapnu už i své starší oblečení, takže vidím, že tato změna má význam. Jedna z nejlepších zkušeností je výrazné zlepšení psychického stavu, na kterém pracujeme s terapeutkou Sandrou. Konečně mohu věřit tomu, že když odstraním svoje problémy, moje tělo začne lépe vypadat a fungovat, " podotýká.

Poslední ženou, která hubne v naší reality show je jednačtyřicetiletá Ivana , které se daří dodržet sportovní plán bez chyby. Výsledkem tohoto snažení je, že oblékne o číslo menší velikost sukně, kterou používá ve vakuovém trenažeru. Nutriční terapeutce se v týdnu objevila na mobilu tahle SMS od Ivany. „Včera jsem ve fitku oblékla už tu nejmenší sukýnku do vakuace, menší už tam není. Čajík, který jste mi doporučila, piju i bez citronu a ani mi nevadí, měla jsem obavy, ale dá se vypít. Teď jsem si dala vločkovou kaši…"

„Jsem opravdu nadšená, je prima, že máme možnost být v rukou odborníků. Velmi si vážím podpory nutriční terapeutky, která se věnuje nejen jídelníčku, ale pracuje se mnou i na rozvoji osobnosti, což je hodně zajímavá zkušenost," popisuje Ivana Králová. „Jsem ráda, že jsem se do reality show přihlásila, je to příznivá změna," dodala.

O tom jak účastnice budou dodržovat nutriční plán i nadále, jaké mají pocity, výsledky a zda jsou s nimi odborníci spokojeni, se dozvíte v dalším pokračování seriálu znovu za tři týdny 15. června. Tentokrát dostanou slovo i osobní trenéři všech tří žen.

Ivana Králová

Věk: 41 let
Výška, původní váha: 175 cm , 89 kg
Současná váha: 85,9 kg
Původní míry (přes prsa, pas, břicho, boky): 108-87-90-114 cm
Současné míry: 105-81-82-106 cm
Výsledky analýzy měření: celková voda v těle -43,1 kg na 41,6 kg , proteiny – z 11,5 kg na 11 kg, minerály – z 4,19 na 4,1, množství tuku v těle – z 32,5 kg na 29,3 kg, hodnocení kondice 73 bodů ze 100 na 74 (od minulého vydání se zvýšila kondice o 3 body – velký nárůst).
Porušení plánu: Před menstruací měla chutě na sladké, je hrdá, že nepodlehla celému balení sušenek, ale dala přednost raději pufovaným ochuceným chlebíkům a ovoci.
Motivace: Ivaně se nejvíc líbí, že si může koupit menší oblečení, tentokrát se odměnila novými šaty. Byla překvapená, že dodržení jídelního plánu není nijak složité a nemá pocit omezení a zákazů, protože jí jídla chutnají a je dostatečně sytá. Shozených kil a úbytků centimetrů si všimla i její rodina, která ji ve snažení podporuje.
Slovo nutriční terapeutky: Musím podotknout, že Ivana se opravdu velmi proměnila, dokonce začala ve svém šatníku zařazovat i více barev, což indikuje to, že se cítí lépe. Tento měsíc se rozhodla, že doplní nutriční plán a začne pít bylinný čaj, který podpoří hubnutí a psychickou kondici.
Úkol od Deníku na následující 3 týdny: Dodržovat jídelní a sportovní plán, zapracovat na stanovení cílů a splnit úkoly zadané nutriční terapeutkou.

Barbora Zemanová

Věk: 23 let
Výška a výchozí váha: 159 cm , 68 kg
Současná váha: 64,8 kg
Původní míry (přes prsa, pas, břicho, boky): 95- 78-95-108 cm
Současné míry: 91-78-95-106 cm
Výsledky analýzy měření: celková voda v těle – z 30,1 kg na 30,2 kg, proteiny – z 8,1 kg – stejná hodnota, minerály – z 2,87 na 2,9, množství tuku v těle – 27 kg na 23,6 (úbytek 3,4 kg), hodnocení kondice z původních 65 bodů (ze 100 možných) navýšení na 68.
Porušení plánu: Vlivem „nemoci z nachlazení" nemohla týden cvičit, kvůli časovému vytížení a nemoci vynechala pět tréninků se svou trenérkou ve fitnessu.
Motivace: Dodržet plán cvičení podle daného nastavení, zlepšit se v plánování a přípravě jídel na cestách, dodržovat pravidelné časy mezi jednotlivými chody, zdraví podpořit bylinnými bioinformačními kapkami.
Slovo nutriční terapeutky: Tento měsíc byl u Báry velmi náročný, byla hodně pracovně vytížená, ve škole měla období zkoušek a navíc ji zastihla viróza, takže musela odpočívat. Co se týče psychického rozpoložení, zaznamenala jsem určitě změnu. S Bárou jsme pracovaly na vlastních cílech, motivaci a vztahových konstelacích.
Úkol od Deníku na následující 3 týdny: Dodržovat jídelní plán od nutriční terapeutky, zapracovat na odpuštění negativních zkušeností z minulosti a posílení sebeúcty, více omezit kouření, pravidelně cvičit s trenérkou.

Monika Hauzrová

Věk: 22 let
Výška a výchozí váha: 173 cm, 83,8 kg
Současná váha: 79 kg
Původní míry (přes prsa, pas, břicho, boky): 103-89-107-112 cm
Současné míry: 100- 84-95-111 cm
Výsledky analýzy měření: celková voda v těle – z 39,3 kg na 38,8 kg , proteiny – z 10,6 kg na 10,4 kg , množství tuku v těle – z 29,9 kg na 25,8 kg a hodnocení kondice – z 71 na 74 bodů
Porušení plánu: Když mám chutě, terapeutka mi dovolila dát si polévaný rýžový chlebík, takže jsem to vyřešila tímto způsobem asi dvakrát.
Motivace: Monika chce dále pracovat na zpevnění břicha. Protože chce hubnutí a detoxikaci podpořit , bude dle doporučeného dávkování od nutriční terapeutky popíjet houbový čaj z Ganoderma Lucidum. Příští měsíc si chce totiž koupit první obepnuté džíny.
Slovo nutriční terapeutky: Musím uznat, že Monice velmi vzrostla energie a optimismus. Řekla bych, že si vede velmi dobře, zaznamenala jsem opravdu velký úbytek tuku - celé 4,1 kg, což je opravdu za 6 týdnů velký skok. Skvělé je, že Moniku podporuje rodina a přítel, je to pro ni hnací síla, která jí v hubnutí pomáhá. Dnes působí více sebevědoměji, než tomu bylo na začátku, takže pokud Monika takto bude pokračovat dále, myslím, že okolí bude velmi překvapeno, jakou proměnou prošla.
Úkol od Deníku na následující 3 týdny: Nadále dodržovat jídelní plán od nutriční terapeutky, držet se sportovního plánu, koupit si menší a upnuté džíny, zpevnit břicho.

Nutriční terapeutka

Sandra Miloševičová je diplomovaná nutriční terapeutka, která vede vlastní poradnu, publikuje do časopisů, poskytuje odborné poradenství pro celorepublikově známé potravinové společnosti (Racio, Hellmanns, jídla sestavuje i pro hotely apod.). Výživu staví na přirozených potravinách, nikoli na potravinových doplňcích, ve svých nutričních plánech využívá přirozených potravin, léčivé byliny a houby. Klienta uchopuje i po psychické stránce, proto pracuje také s motivací a vnitřní silou každého člověka individuálně.
www.nutricni-terapeut.com, jidelnicky@nutricni-terapeut.com
Lipová 155, Dobřany, nebo Divadelní 14, Plzeň, mobil: 777669818