Nová budova pro ambulance a například i lékárnu vznikne u Nemocnice Privamed v Kotíkovské ulici v Plzni na Lochotíně.

„Povolení ke stavbě už máme a za pár dní se začne s pracemi. Hotovo bude do konce příštího roku a počítáme s náklady ve výši desítek milionů korun,“ říká ředitel nemocnice a předseda představenstva skupiny Privamed Miroslav Mach.

Nový pavilon, který naváže na moderní vzhled přístavby hlavní budovy, bude stát na místě nynějšího parkovištěu pavilonu centra jednodenní chirurgie.

Nikolas Rauner (2960 g, 46 cm) se narodil 25. května v 1:10 ve FN Lochotín. Rodiče Karel a Jana z Plzně věděli dopředu, že budou mít kluka.
FOTO: Právě jsme se narodili

„Přestěhují se do něj naše ambulance, lékárna, pracoviště hemodialýzy a část bude k dispozici k pronájmu externím lékařům,“ popisuje ředitel.

„Pavilon jednodenní chirurgie byl uveden do provozu před 11 lety, nyní přístavbou k němu získáme nové kapacity, které nemocnice potřebuje. Parkoviště se s nástupem podzimních měsíců přesune na současné místo průjezdného očkovacího centra nad hlavní prosklenou budovou nemocnice,“ doplňuje ředitel.

Nová budova pro ambulance a například i lékárnu vznikne u Nemocnice Privamed v Kotíkovské ulici v Plzni na Lochotíně.Nová budova pro ambulance a například i lékárnu vznikne u Nemocnice Privamed v Kotíkovské ulici v Plzni na Lochotíně.Zdroj: Vizualizace: Skupina Privamed

Starostka Lochotína Helena Řežábová soukromou aktivitu nemocnice vítá. „Zrovna nedávno jsme hovořili o tom, že centrální obvod má polikliniku na Denisově nábřeží, poliklinika je na Slovanech i na Doubravce a my jako obvod s 50 tisíci obyvateli ji nemáme. Takže je určitě dobře, že bude i tady,“ říká starostka. Uvádí, že na Lochotíně jsou sice dvě nemocnice, ale ty jsou určeny k jiné péči než například k běžným kontrolám zdravotního stavu. „Nová poliklinika přispěje ke zlepšení kvality a dostupnosti zdravotní péče pro naše obyvatele. Budou to mít kousek a navíc mají blízko zastávky městské hromadné dopravy,“ upozornila starostka.