U Kamenného rybníka bývá v těchto horkých dnech zejména odpoledne pravidelně plno a protože parkoviště mimo hlavní silnici z Plzně na Třemošnou se rychle zaplní, stávají auta v dlouhých řadách po obou jejích krajnicích a jak vidíte na našem snímku, řidiči nemají problém ani s otáčením na silnici. Kdekomu to pije krev.

„Když tudy projíždíte, musíte se skoro až modlit aby vám někdo náhodou neskočil pod auto nebo aby zčistajasna nezačal vyjíždět. Někdo ani nezabliká. Je to dost nebezpečné," míní Tomáš Sihelský. A není sám.

„Moje tam přítelkyně tam vloni měla nehodu. Vyjíždějící řidič do ní naboural, naštěstí jela pomalu a nehnala se tudy jako jiní," dodává Karel Mach.

Projíždět kolem Kameňáku opatrně, to je univerzální rada pro všechny. Ty, kteří u silnice parkují, policisté nabádají k takovému chování, při němž neohrozí sebe ani ostatní.

„Automobily by neměly stát na chodnících ani cyklostezkách a neměly by blokovat vjezdy do lesů. Při vyjíždění na silnici by se řidiči měli přesvědčit, že na ni vjet opravdu mohou. Týká se to také cyklistů a chodců, kteří mohou od rybníku navíc odcházet či odjíždět pod vlivem alkoholu, protože si k vodě v horku zašli nebo zajeli na jedno pivo," upozorňuje plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová.