Někdo sem vyhodil igelitový pytel a něm už pouze odříznutou kůži, hlavu, ocas, vyvržená střeva a odseknuté nohy. „Přítelkyni z toho bylo do pláče,“ svěřil se Zeman.

Spolu se zbytky snědeného psa se kdosi u silnice zbavil i starých hadrů, které zřejmě posloužily také při kuchání, videokazety o kung fu a kusu kabelu se zástrčkou.

„Chtěli jsme pytel vyhozený u lesa sebrat a uklidit. Ještě než jsme ho otevřeli, už jsme podle zápachu tušili, že v něm může být nějaké mrtvé zvíře. Ale že to bude až tak smutný pohled, jsem nečekal. V některých kulturách je možná běžné, že si dá někdo psa k obědu, u nás ale ne,“ říká Zeman.

Že někdo sní psa, trestné v Čechách z čistě právního pohledu není. Zda nebylo zvíře před smrtí například týrané, se už ze zbytků těla, pozná těžko. Stejně tak i komu patřilo. Možné bylo jen odhadnout, že šlo o retrívra či labradora.

Policisté tak věc šetří jako založení černé skládky. „Osoba, která neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky mimo vyhrazená místa, se dopouští přestupku proti veřejnému pořádku. Za ten může příslušný správní orgán uložit pokutu do výše 50 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Libor Pilař. S případy zakládání černých skládek se podle něj policisté setkávají. Že však někdo odhodí uhynulé zvíře, se nestává.

Odřezky mohl u silnice vyhodit kdokoliv a dovézt je sem třeba autem. V Nýřanech se podle tajemníka městského úřadu Josefa Šindeláře psi ve zvýšené míře neztrácejí. Naopak jich tu prý obvykle bývá více odložených či zatoulaných než těch, po kterých by se sháněl majitel.