Sportovní centrum za 90 milionů korun, jehož stavbu trojka prosadila i přes výhrady části městského zastupitelstva a získala na něj peníze z městského rozpočtu, začíná v těchto dnech vyrůstat. „Hlásí se nám sportovní kluby, jednáme se sponzory. Stavební práce se už rozbíhají, čekáme jen na lepší počasí. Začátkem letních prázdnin by mělo být v ideálním případě vše hotovo,“ prohlásil starosta trojky Jiří Strobach (ODS).

K nejdražším položkám patří pořízení jezera o rozloze asi 1800 čtverečních metrů, které má mít různé hloubky včetně dětského brouzdaliště. „Voda v něm se nebude přihřívat a počítáme v něm s bilogickou filtrací,“ uvedl místostarosta trojky Stanislav Kopáček (ODS). Koupaliště původně obvod z plánů kvůli financím vyškrtl, podle Kopáčka se pak ale podařilo vysoutěžit stavbu levněji, takže na ně peníze nakonec zbyly.

Využita má být i borská přehrada, a to přesto, že v létě mívá nevyhovující vodu ke koupání. Obvodu se už měli přihlásit vodní lyžaři, kteří by se chtěli časem ke sportovišti připojit a vybudovat na přehradě dráhu s vodním vlekem. „Máme už více nabídek na to, že by se ke sportovišti připojily další soukromé aktivity za vlastní peníze,“ potvrdil Kopáček. Řekl, že kvůli podobě a parametrům jednotlivých hřišť kontaktují projektanti i obvod zástupce různých sportovních klubů, aby sportoviště vyhovovala jejich nárokům. „Ano, oslovili mě, dostal jsem návrh podoby skateboardového hřiště a budu se jím zabývat,“ potvrdil dlouholetý plzeňský skateboardista Michal Čejka. Dodal, že dvě současná skateboardová plzeňská hřiště nedosahují takových parametrů, které by si sportovci představovali.

Kromě sportovišť obvod počítá v areálu také s vybudováním dvoupatrové správní budovy, kde by měla být kromě půjčovny sportovního náčiní a občerstvení také společenská místnost, již budou moci využívat například senioři nebo právě sportovci. „Zvažujeme i možnost bytu pro správce, který bude mít areál na starosti,“ připustil Kopáček.

O tom, kolik bude stát režie provozu celého komplexu, jež se právě začíná budovat na 6,5 hektarových pozemcích, zatím nechce trojka spekulovat s tím, že připravuje tendr na správcovství a čeká na nabídky jednotlivých zájemců. „V ideálním případě by to obvod nemuselo stát ani korunu. Budoucí správce tu může provozovat občerstvení a další služby, takže si na sebe může vydělat,“ podotkl Kopáček.