„Od 15. do 18. července tu budeme mít Divadelní léto,“ říká správce zámku Nebílovy Milan Fiala. V rámci festivalu budou k vidění divadelní hry Akvabely, Bez předsudku, Vše o mužích a Máj. Divákům se představí například herci Pavel Zedníček, Jana Paulová, Bára Hrzánová nebo Maroš Kramár.

Na výstavu šperků se mohou zájemci podívat na Kozel i do Manětína. „Přehlídku oděvů a šperků chystáme na 26. července,“ informuje správce zámku Kozel Karel Bobek. V Manětíně budou ozdoby k vidění v srpnu.

Pětadvacet nových expozic přibylo oproti minulé sezoně v plzeňském Muzeu strašidel na náměstí Republiky. „Patří sem například víla Doubravka nebo borský vodník,“ sděluje ředitel muzea Zdeněk Zajíček. Kromě toho se tu mohou ty nejmenší děti zúčastnit Cesty zpátky do pohádky, pro starší je zase určena cesta za pokladem. „Je to taková dobrodružná pouť po muzeu, kde se děti dozví také spoustu informací o historii Plzně,“ dodává Zajíček. Na druhý prázdninový měsíc přichystali v plzeňském science centru tábor s názvem Léto s Techmanií. „Děti vytvoří vědecký tým, který důkladně prozkoumá celou expozici. Budou dělat fyzikální a chemické pokusy, zapojí se do řešení zapeklitých úkolů. Nebudou chybět ani hry, rébusy a hlavolamy,“ informuje Monika Kovandová z Techmanie. Pivovarské muzeum si na novou sezonu přichystalo expozici o historii rozvoje plzeňského pivovarnictví na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Novou prohlídkovou trasou muzea se navíc letos stalo Plzeňské historické podzemí. Hlavní budova Západočeského muzea v Plzni patří o prázdninách pohádkám a slavnému malíři. Až do 31. července tu je možné navštívit výstavu Jak se oblékají pohádky, kde si mohou lidé prohlédnout kostýmy ze známých českých pohádek. Až do konce srpna potrvá výstava děl Salvadora Dalího.