Oficiální facebookové stránky FC Viktoria Plzeň totiž zahltily sebevědomé a vulgární vzkazy Turků v angličtině i turečtině. „Nejsme jako Neapol, jsme Fenerbah-ce," patřilo mezi nejčastější a ty nejslušnější vzkazy do Plzně. Sem tam na nelichotivé poznámky plzeňští fanoušci odpověděli. „Teda ty Turcí jsou vlezlí. Panebože mažte tady někdo ty kebabáky. Viktoria Plzeň!" napsala na facebook fanynka červenomodrých.

Na rozdíl od sociálních sítí byl klid v plzeňských ulicích. V centru města se skupiny fanoušků Fenerbahce pohybovaly od včerejšího rána. Kvůli nevalné pověsti, která je doprovází, na ně dohlížely české i německé policejní hlídky. „Monitorujeme kolem 150 tureckých příznivců," hlásila včera dopoledne policejní mluvčí Markéta Fialová.

Někteří Turci do Plzně přijížděli auty v průběhu celého dne. S největší pravděpodobností šlo o fanoušky 
Fenerbahce z Německa a jiných českých měst, kteří zkoušeli od překupníků sehnat lístky na zápas.

Odpoledne hlídky v terénu doplnil policejní vrtulník. Krátce po třetí hodině přivezly hostující příznivce tři autobusy. „Fanoušci se po městě pohybují ve skupinkách a policisté situaci monitorují," sdělila Fialová zhruba po čtvrté hodině. Podle informací se na utkání z Turecka chystalo přes 800 lidí. Policejní hlídky zastavovaly a kontrolovaly autobusy už před Plzní. Pár hodin před úvodním hvizdem prakticky neexistovala v centru Plzně ulice, kde byste nenarazili na člověka ve žlutomodrém dresu, se šálou či bundou Fenerbahce. V Kollárově ulici se zhruba deset fandů zastavilo u stánků s kebabem.

Turnikety Doosan Areny se otevřely v půl šesté a tou dobou se Turci srocovali u stadionu. Že umí na tribunách udělat peklo, ukázali odpálením dýmovnice.