Do boje proti zbytečnému vyhazování potravin se zapojily i některé školy, v Plzeňském kraji například Základní škola v Blovicích, ve Zbiroze, 15. základní škole v Plzni a Základní škola v Dobřanech. „Projekt jsme pojmenovali Jíme beze zbytku, věnuje se mu celá škola, předáváme dětem informace, aby vše pochopily a zapojili jsme i rodiče. Zaznamenáváme úspěchy. Zbytky se nám snižují,“ vysvětlila vedoucí školní jídelny Renáta Černá. Už třetí rok tak učí děti zacházet s potravinami a odnaučit je plýtvání. „Projektu předcházela anketa mezi dětmi, ve které jsme zjistili, že jim jídlo chutná, ale nedojídají tak nějak z principu, někdy se ani nestihnou najíst,“ řekla Černá.

Jídelna přestala péct sladké buchty k obědu, místo toho zavedla ovocné saláty. Buchty se dětem vrátí až tehdy, když budou pravidelně dojídat. Také dělají různé školní projekty typu, třeba mapují, kolik jídla vyhazují doma.

„Dětem jsem jednou ukázala i živé kuře, aby věděli, kolik je za jídlem práce, než se jim dá na talíř a že nemůžou jen tak něco vyhazovat,“ dodal Černá.

Lidé omlouvají vyhazování potravin tím, že se kazí nebo potraviny nevypadají hezky. „Cokoliv je třeba jen den po záruce, vyhazuji. A měkké, přezrálé ovoce taky,“ přiznala Jana Bouřická z Plzně.

Pokud mají lidé v domácnostech přebytky potravin, mohou je odnést do potravinové banky. Jejich cílem je shromažďovat zdarma potraviny a poskytovat je charitativním organizacím, které pomáhají chudým.