U zrenovovaných stánků se zatím objevují hlavně zelináři, v přední části trhovkyně nabízí i textil. Nový provozovatel sliboval před otevřením tržnice rozmanitější výběr hlavně potravinářského zboží. Na tržnici by si lidé měli možnost koupit pečivo, uzeniny a ryby, v rychlém občerstvení se má objevit i kebab. Na to si lidé ale budou muset ještě počkat.

„Rychlé občerstvení s kebabem se rozjede na přelomu února a března, uzeniny s pečivem začneme nabízet na začátku března, zatím vyrábíme stánek. A s prodejcem ryb se domlouvám v těchto dnech,“ líčí provozovatel Pavel Štengl.

Podle Štengla se během několika dní rozšíří nabídka ovoce a zeleniny, v březnu se na tržnici objeví i výpěstkáři se sazenicemi a kytičkami. „Přibyde také nabídka textilního zboží,“ slibuje Štengl.

Centrální městský obvod neprodloužil na konci minulého roku smlouvu s předchozím nájemcem prostor, protože neprodával požadovaný sortiment podle smlouvy. Tedy ovoce, zeleninu a květiny. „Měli jsme prodávat u stánků toto zboží minimálně z 80 procent. Bylo to ale dost nereálné. Všichni zelináři by se neuživili, zákazníci navíc vyžadovali i jiný sortiment,“ vysvětluje dřívější nájemnice Hana Bouzková.

Při tvorbě smlouvy s novým nájemcem byl obvod „hodnější“, v dohodě je zakotveno, že na tržnici se musí prodávat alespoň 70 procent potravinářského zboží.

Nájemník musí zaplatit roční nájemné obvodní radnici ve výši 400 tisíc korun, dalších 100 tisíc korun musí každoročně investovat do dalších úprav na tržnici.