Na pláži se v sobotu odpoledne slunila i maminka Petra Škaredá z Bolevce, a že tam byla hlava na hlavě, jí vůbec nevadilo. "Se syny jsme se doma sbalili už ráno po snídani. Na Ostende jsme dorazili před devátou. Bolevák je pro nás nejlepší variantou, kde trávit parné dny. Bydlíme v paneláku v posledním patře, okna navíc máme situované na jihozápadní stranu, nedá se tam vydržet. A zahrádku nevlastníme. Proto trávíme čas tady. Děti se vyřádí, a já si vyluštím pár křížovek," řekla s úsměvem Deníku.

Teplota vzduchu se podle údajů meteorologické stanice v Plzni na Mikulce vyšplhala v sobotu v 16 hodin na 32,7 stupňů. Meteorologové hlásí, že v neděli se rtuť teploměru může zastavit až u 37 stupňů Celsia.

V platnosti tak stále do nedělního poledne trvá výstraha, která varuje před vysokými teplotami. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," doporučují meteorologové.

V neděli k večeru by se mohly objevit přeháňky nebo bouřky, místy i silné.

.