„Hlavní důvod, proč vypisujeme novou soutěž, je nízká cena, kterou nám zájemci nabídli,“ tvrdí starosta MO 3 Jiří Strobach (ODS). Všechny tři firmy, které se do tendru přihlásily, nabídly měsíční nájemné jen kolem čtyřiceti tisíc korun, poslední provozovatel přitom platil za 290 metrů čtverečních 62 tisíc korun. „Je to na hranici ceny doporučené městem,“ podotkl Strobach. Dalším důvodem je malý počet účastníků.

Obvod proto vyhlásí soutěž znovu, firmy mají od zítřka patnáct dní na podání nabídky. Koncem března proběhne elektronická aukce, v níž se zájemci budou předhánět, kdo nabídne trojce lepší cenu, ta vyvolávací je 430 tisíc ročně bez DPH. „Váhu při rozhodování bude mít ale i otevírací doba, čím delší, tím lépe,“ upřesňuje starosta s tím, že znovu osloví řetězce s rychlým občerstvením, aby se do tendru také přihlásily.

Poslední nájemce, firma Gastro Plzeň, skončila v legendárním bufetu k poslednímu únoru po necelém roce provozu Trojka trvá na tom, že na místě musí zůstat potravinářský sortiment – občerstvení nebo lahůdky.