Problém byl v zákonu o ochraně osobních údajů, jehož porušování mohlo hrozit. Zatímco magistrát videa vrátil zpět už v prosinci, trojka stále vyčkává. A opozice prodlení kritizuje.

„Proč není videoarchiv už obnoven jako u města Plzně?“ žádala vysvětlení na posledním zastupitelstvu Eva Šafránková z TOP 09.

Podle starosty Jiřího Strobacha (ODS) není vrácení na web zatím možné, obvod stále čeká na právní rozbor. „Jestliže čekáte na právní stanovisko a magistrát ho už několik měsíců má, zeptejte se právníků z města,“ radil topkař Ondřej Ženíšek.

Podle Strobacha to však není tak jednoduché. „Po odstranění videí z internetu jsme si zadali vlastní posudek. My neseme za případné porušení zákona zodpovědnost, tak chceme mít jistotu,“ vysvětluje starosta. Přesnější termín, kdy by se mohly záznamy z jednání znovu na webu objevit, ale neřekl.

Topkaři upozornili i na to, že by obvod měl na internetu zveřejňovat zápisy z jednání rady obvodu a komisí. Podle Strobacha si však tento krok musí odsouhlasit jednotlivé výbory samy.