Trojka se totiž postavila za odpůrce výstavby benzinky v areálu obchodního centra Area Bory. Jako účastník řízení by obvod dostal šanci záměr odpískat.

Stavební úřad argumentuje, že se v rámci řízení může za město vyjádřit pouze jeden subjekt, a to technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Vedení obvodu se chce proti rozhodnutí odvolat u Krajského úřadu a právě u náměstka Šindeláře.

Proti záměru společnosti F1 Petrol vybudovat čerpací stanici se strhlo haló. Stavbě pumpy na soukromém pozemku se brání obyvatelé a také Úřad městského obvodu Plzeň 3. „V situaci, kdy se všemožně snažíme zklidnit dopravu v ulicích Schwarzova, Družstevní či Sukova, by bylo proti našemu dlouhodobému záměru doporučit stavbu další čerpací stanice a tím zvýšit opět provoz," odpověděl starosta obvodu Jiří Strobach na dotaz, zda odpor radnice nesouvisí spíše s blížícími se komunálními volbami.

Lidé se bojí, že by jim pumpa značně znepříjemňovala život. V petici, kterou podepsalo 1166 obyvatel ze Sukovy ulice a jejího okolí, argumentují nárůstem dopravy, zvýšením prašnosti a hluku, ohrožením životů možným výbuchem či nočním svícením totemu benzinky.

Technický náměstek primátora Pavel Šindelář úsilí odpůrců chápe, ale některé námitky se mu zdají irelevantní. „Třeba svícení totemu lze vyřešit dohodou s provozovatelem. Pokud jde o vzdálenost benzinové pumpy od domů, tak to by nesměla stát benzinka prakticky nikde," konstatoval Šindelář.

„S panem vedoucím stavebního úřadu Kaislerem jsme nenašli žádné zákonné důvody, proč by tam benzinka nesměla stát," doplnil náměstek primátora.

Kauzou se bude příští týden zabývat zastupitelstvo města. „Není vyloučené, že mě zaváže k negativnímu stanovisku, pokud jde o vyjádření v územním řízení," uvedl Šindelář.

Starosta trojky Strobach, který je zároveň městským zastupitelem, už totiž slíbil, že podá návrh k zamítnutí výstavby. „Tuto záležitost chci projednat nejprve na klubu ODS v úterý," dodal.

Šéf F1 Petrol David Graubner takový humbuk nechápe „Je to úplně obyčejný projekt, kterých jsou v této zemi stovky," divil se Graubner.

Čtěte také dřívější článek: Benzinku pod okny nechceme, vzkazují lidé bydlící na Borech