Důvod? Podle Pavly Froňkové z odboru dopravy Městského úřadu Nýřany nebylo značení úplné a ani obec nebo správce komunikace se o ně nestarali tak, jak měli. „Značku totiž musí doplňovat nejen vodorovné značení, jako jsou dělicí čáry a vodicí pruhy, ale také návěsti na přechod pro chodce. Tomu tak není. Navíc má platit jen během školních dnů, ale dodatkovou tabulku, která o tom informuje, o prázdninách nikdo nezakrýval,“ konstatovala Froňková.

Značka by se po celé délce silnice podle Froňkové měla také několikrát opakovat. „Za každou křižovatkou, která na ní je, by měla být umístěna znovu. Jinak se řidiči mohou domnívat, že omezení skončilo, a opět zrychlit,“ podotkla.

Ředitelka základní školy Marie Šatrová je ale toho názoru, že motoristé třicetikilometrovou rychlost v okolí školy respektovali. „Vůbec nevím o tom, že by měla značka jít pryč. Zasloužil se tu o ni jeden z místních lidí a také obec a svůj efekt to má. Nedávno do silnice vběhlo jedno dítě, přímo pod auto, které sice včas zastavit nestačilo, ale jelo alespoň tak pomalu, že chlapec vyvázl jen se zlomenou nohou. Kdyby auto jelo rychleji, mohlo to dopadnout o dost hůře,“ řekla ředitelka.

Škola se ale prý nemusí bát, že by se u ní doprava v budoucnu nezklidnila. „Je vypracovaný komplexní projekt značení, které by se na této silnici mělo v budoucnu objevit. Chceme dosáhnout toho, aby silnice byla zabezpečena úplně, ne jen částečně a nedostatečně,“ dodala Froňková.

Doprava trápí i kozolupskou mateřinku, která leží vedle hlavního tahu obcí, silnice ve směru z Plzně na Stříbro. Tuto komunikaci by obec v budoucnu ráda hlídala radarem.