Dlouhodobé spory mezi dvěma skupinami obyvatel eskalovaly na podzim v Trokavci. Při končícím mandátu už neměla většina bývalých zastupitelů chuť pokračovat a jejich kritici se do funkcí nehrnuli. Nyní je situace příznivější. Pod křídly Společně pro Trokavec kandiduje i sedmašedesátiletý Jaroslav Hůrka, který už dříve reagoval na nechuť a apatii potenciálních uchazečů. „Každý hýřil nápady. Jenže když přišlo na lámání chleba, nikdo se do funkcí nehrnul,“ okomentoval. Sdružení nezávislých za rozvoj Trokavce postavilo do dodatečných voleb adeptů devět.

Dvě kandidátky sestavili i v Bukové. Voliči se tedy budou rozhodovat mezi uskupeními Pro Bukovou a Za naši obec Bukovou.

Ministr dopravy České republiky Martin Kupka se v Dobřanech setkal se starostou Martinem Sobotkou a dalšími starosty obcí v okolí ohledně případné stavby tzv. Gigafactory koncernu VW.Pro plánovanou stavbu se uvažuje o lokalitě letiště Líně na Plzeňsku.
Starostové jednali s ministrem o dopravních stavbách v souvislosti s gigafactory

Bývalý starosta Cebivi Zdeněk Kovář již v úřadu pokračovat nechtěl. „Důvodem je zdravotní stav a vyšší věk,“ zdůvodnil. Sedm členů nového zastupitelstva budou voliči vybírat ze dvou kandidátních listin. Vybrat si mohou sdružení Pro obec nebo Sdružení nezávislých kandidátů za rozkvět obce. Mandát zastupitelstva ve zmíněných obcích zanikl 23. září. Obce od té doby řídí správci vybraní Ministerstvem vnitra. „S omezenými pravomocemi spravují obce do doby, než vznikne nové zastupitelstvo v čele se starostou. Nevykonávají ale například činnost státní správy. Jedná se o provizorium,“ vysvětlil mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška.

Během prvního kola prezidentských voleb 13. a 14. ledna budou obyvatelé Ptenína na jižním Plzeňsku hlasovat také v referendu. Rozhodnou o výstavbě větrných elektráren na území obce.

Ředitel Žebříku Jarda Hudec, Michal Pavlíček a Michael Kocáb (zleva) na Žebříku v roce 2022.
Další ročník Žebříku odstartoval. Hvězdou vyhlášení v Plzni bude Michal Pavlíček