V noci na neděli policisté a záchranáři vyjížděli do Druztové. "Sedmnáctiletá dívka oznámila po půlnoci, že její rodiče mají blíže neurčené zdravotní problémy. Na ty přišla, když se v noci náhle probudila," uvedla mluvčí policie Markéta Fialová. Do obce policie vyslala hlídku, která po vstupu do domu zjistila únik plynu.

V domě byla dívka, která volala o pomoc, 44letý muž a o dva roky mladší žena. Muž nemohl ze zdravotních důvodů s hlídkou komunikovat, žena byla v bezvědomí," informovala mluvčí. Policisté neváhali a i přes zřejmý únik plynu začali se záchranou a dostali všechny z domu ven.

Zraněné si převzali záchranáři, kteří je po neodkladné péči převezli do nemocnice. "Oba dospělé jsme předali lékařům na urgentním příjmu, dívka skončila v péči personálu ambulance Dětské kliniky," informoval Martin Brejcha ze záchranné služby.

Policie se případem dále zabývá. "Prozatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že v domě mohlo dojít vlivem špatného spalování plynového kotle k úniku oxidu uhelnatého, kterého se osoby spící uvnitř domu nadýchaly," dodala mluvčí policie.