„Jarní trhy na náměstí ve Spáleném Poříčí se konají v sobotu 6. dubna od 13 hodin,“ informuje Ivana Pasekováz tamního infocentra. „Kromě bohaté nabídky řemeslných výrobků nejrůznějšího druhu, jarních a velikonočních dekorací, bižuterie a šperků, keramiky, je připraven kulturní program, občerstvení, včetně pivního speciálu,“ upřesňuje a dodává, že se koná i dobročinný jarmark ve prospěch spálenopoříčské mateřské školy.

Velikonoční trhy na náměstí Augustina Němejce v Nepomuku začnou tuto sobotu už v 8 hodin. Jak uvedla Šárka Boušová, pracovnice nepomuckého infocentra, prodejci nabídnou farmářské a řemeslné výrobky. „Pro dobrou náladu zahraje plzeňský lidový soubor MLS. V muzeu je připraven program v duchu velikonočních tradic a také hudební pohádka O Budulínkovi. Vstup na trhy je zdarma, za zhlédnutí pohádky se platí 40 Kč,“ uvádí Boušová.

Téměř dva týdny budou trvat velikonoční trhy na plzeňském náměstí Republiky. Začnou ve čtvrtek 11. dubna a skončí o velikonočním pondělí 22. dubna. Na každé odpoledne jsou ohlášeny koncerty. Vystoupí např. Švejk Band, Extraband nebo Staropražští pardálové a další.

Sběratelé Martin Frantes a Milan Tomášek připravili výstavu v infocentru na náměstí ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku.
O sirkách ve Spáleném Poříčí