Vítězkou sestala osmnáctiletá studentka z Českých Budějovic Andrea Zemánková, korunku první vicemiss si nasadila devatenáctiletá studentka zHradce Králové Kateřina Těšitelová.

Desítka finalistek soutěžila během finálového večera, který uváděli herec Tomáš Krejčíř a sportovní moderátorka televize Nova Ivana Vavřínová, ve třech disciplínách - volné sestavě, šplhu o tyči a promenádě vplavkách spojené srozhovorem.

„Jsem ještě pořád všoku, střetím místem jsem vůbec nepočítala. Když moderátoři vyslovili při vyhlašování moje číslo, raději jsem se ještě podívala, jestli mám opravdu šestku,“ svěřila se Deníku bezprostředně po vyhlášení výsledků vpražském Top Hotelu Markéta Holzknechtová.

Nejtěžší chvíle zažívala dvaadvacetiletá Plzeňanka při úvodní soutěžní disciplíně, volné sestavě. „Necvičím aerobik závodně, mnohem více sevěnuji tanci. Byla jsem ráda, když bylo minutové vystoupení za sebou,“ uvedla súlevou Markéta, která okouzlila porotu a publikum svým šarmem.

„Ve šplhu jsem byla připravená na to, že budeme šplhat bez bot. Děvčata si ale odhlasovala, že budeme mít boty. Ale zvládla jsem to. Nebyla jsem první, ale ani poslední,“ usmívala se druhá vicemiss.

Vzaplněném kongresovém sále jí fandila dvacetičlenná skupina kamarádek zPlzně, rodiče a babička. „Cítila jsem jejich podporu, byli skvělí,“ uvedla charizmatická černovláska na adresu svých nejbližších a fanklubu.

Každá zfinalistek měla během večera svého patrona zřad herců, zpěváků a sportovců. Patronem Markéty Holzknechtové byl motocyklový závodník Lukáš Pešek, který byl mezi prvními gratulanty. „Markéta je usměvavá a sympatická holka, do finále šla svelkým elánem. Třetí místo jí moc přeju,“ poblahopřál Lukáš Pešek druhé vicemiss Miss Aerobik.