S dalšími problémy se musí potýkat řidiči projíždějící Třemošnou na severním Plzeňsku. Už tak přetížená silnice I/27, po níž jezdí kamiony z Plzně na Most a posléze dál na hranice, je částečně neprůjezdná. Těžké kamiony tak musí volit objízdnou trasu po místních komunikacích.

U hlavního průtahu Třemošnou totiž vzniká další supermarket, tentokrát patřící řetězci Lidl. Kvůli jeho připojení na inženýrské sítě je částečně zavřená právě hlavní silnice a v příštím týdnu dojde i k uzavření ulice Zálužské.

„Uzavíráme vždy jen jednu polovinu Plzeňské ulice. Řidiči musí s částečnými uzavírkami počítat až do sedmnáctého června. Co se týče Zálužské ulice, ta bude částečně neprůjezdná do sedmého července,“ uvedl stavbyvedoucí Milan Krejcar.

Lidem z Třemošné se tato situace, přestože o ní byli informováni, nelíbí. „Jezdí nám tady jeden kamion za druhým. Stále nám slibují obchvat a teď ještě zavřou hlavní silnici. Přitom si nemyslím, že tady potřebujeme další supermarket,“ stěžuje si jedna z třemošenských důchodkyň.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tvrdí, že obchvat je už v dohledu. „V současné době doplňujeme žádost o stavební povolení. Na podzim se uskuteční výběrové řízení na zhotovitele stavby a příští rok by se celé dílo mělo podle současného plánu začít realizovat,“ sdělil nám náměstek ředitele ŘSD Michal Syřínek.

Podle jeho slov by obchvat měl svému účelu začít sloužit s největší pravděpodobností v roce 2010.