Akce každoročně propojuje Plzeňsko a Tachovsko, a to především díky jízdám historických vozů. Letos se lidé budou moci z Bezdružic do Pňovan a zpět projet vlakem s oblíbeným historickým motorákem M131.1487 Hurvínek, z Bezdružic do Kokašic bude zase vyjíždět vlak tažený parním Kafemlejnkem neboli lokomotivou 310.072.

Do oslav se však zapojí také jeden ryze současný vůz – všechny běžné vlaky totiž o víkendu nahradí moderní motorová jednotka Regionova.

Centrem veškerého dění bude jako vždy nádraží v Bezdružicích, kde nebude v sobotu ani v neděli nouze o kulturní akce všeho druhu.

Více o letošním ročníku parního léta říká Marek Plochý z pořádajícího sdružení Plzeňská dráha: „Rád bych návštěvníky pozval nejen do Bezdružic, ale také do Cebivi, kde bude vždy mezi 9. a 11. hodinou připravena výstava zemědělské techniky a prezentace výrobků místního Dámského klubu. Výtěžek z prodeje těchto výrobků je určen pro nákup speciální zdravotní techniky pro místního občana trpícího progresivní svalovou dystrofií," zve Plochý.

Kdy jede Hurvínek

Zvláštní historický vlak tažený lokomotivou Hurvínek vyjede z bezdružického nádraží v 9:00 a z Pňovan se bude zpět vracet ve 12:00 hodin.