Ohodnoťte tento kemp v anketě v pravém sloupci.

Transkemp je otevřen od 1. března do 31. prosince. Dlouhá otevírací doba je hlavním důvodem, proč je v kempu celoročně umístěno asi 15 karavanů rekreantů, kteří se sem vracejí nejen v době letních prázdnin. Majitelka kempu Blanka Švamberková s povděkem kvituje fakt, že cestu do kempu si v poslední době opět nachází stále více českých turistů.

„Poslední dobou nám trošku poklesl počet rekreantů z Holandska a Německa, naopak Češi si po dlouhých letech opět cestu pod stan či do chatky našli,“ říká Švamberková s tím, že českých turistů letos přivítali více než cizinců.

Kromě dvou stovek míst vyhrazených pro stany a obytné přívěsy nabízí kemp možnost ubytování hned v několika typech chatek, vlastních obytných přívěsech, ubytovně nebo penzionu s pokoji hotelového typu. Chatky jsou dvou, čtyř nebo osmilůžkové, většina z nich je vybavena ledničkou, topením a vlastním sociálním zařízením. Právě úroveň umýváren a toalet považuje majitelka kempu za jeden z hlavních trumfů. „Často se nám stane, že se rekreanti přijedou třeba ještě před sezonou podívat a sociální zařízení je něčím, co je obvykle v rozhodnutí přijet k nám utvrdí,“ říká Švamberková.

Kromě samotných ubytovacích prostor nabízí Transkemp hned několik možností stravování. Přímo v areálu kempu jsou umístěny dva kiosky s občerstvením a denní nabídkou jednoduchých jídel připravovaných z polotovarů. Jen pár metrů od brány stojí pizzerie a o kousek níž nad hrází pak restaurace rozdělená na samoobslužnou jídelnu a vlastní restauraci. Nechybí ani prodejna potravin a stánek se suvenýry.

Přímo v areálu je dovolenkářům k dispozici malé dětské hřiště, půjčovna vodních šlapátek, stolní tenis, přes ulici pak minigolfové hřiště a závodní okruh s půjčovnou motokár. Parkoviště pro šest stovek aut je pak určeno těm, kdo se přijedou jen vykoupat nebo svézt parníkem.

Právě lodní doprava, kterou Švamberkovi provozují, je hlavní devizou Transkempu. Loď kotví přímo v kempu a v sezoně hned třikrát denně vyráží na dvaadvacetikilometrovou plavbu s pěti zastávkami. Dospělí se lodí s kapacitou 150 osob svezou za 80 Kč, děti za 50 Kč.

Kemp se na tři měsíce uzavře až po Novém roce. Hlavní chystanou novinkou pro příští sezonu prý bude pokrytí areálu bezdrátovým internetovým signálem.