Kdo z diváků si na nohy obul gumovky, rozhodně neprohloupil. Kola s hlubokým vzorkem na promáčené půdě udělala své. A tak se některým dámám v lehčí obuvi někdy stalo, že jim botka uvízla v blátě. Některé tak raději vzaly sandály a žabky do rukou a chodily bosy.

Do rychlostního závodu se letos přihlásilo 96 majitelů nejrůznějších strojů. Náročnou trať v opravdu rozbahněném terénu nakonec zdolalo 81 z nich. Mezi těmi úspěšnějšími byl například Josef Beneš z Lnářů se svým podomácku vyrobeným traktůrkem, kterému neřekne jinak než Máňa. Dokončil ji před třemi roky a jezdí s ní do lesa pro dříví. Dožické traktoriády se Beneš zúčastnil poprvé a bláto mu očividně vyhovovalo. „Bylo to výborné, trať špičková. Bahna by na ní mohlo být klidně víc, protože čím větší je terén, tím lépe,“ svěřil se Beneš a přiznal se i k tomu, že si všiml, jak při dojezdu létalo bláto od Mániných kol i do piva jednoho z pořadatelů.

Také diváky závody i jednotlivé stroje nadchly. Například osmiletý Kubík Kučera z Plzně se sem přišel podívat se svým tatínkem, se kterým je teď na chalupě u Nepomuku. „Líbí se mi tady hodně. Jsem tu poprvé a moc mě to tady baví,“ prozradil Kuba. Stejně jako řada dalších návštěvníků si také on vybral traktor, který se mu nejvíce líbil. Tomu pak dal svůj hlas do divácké soutěže. Nejvíce sympatií z řad obecenstva si získal se svým vlastnoručně vyrobeným strojem Jiří Vokurka.