„Nezletilý chlapec na místě utrpěl zranění neslučitelná se životem. Byla nařízena soudní pitva,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Kořínková s tím, že další příčiny a okolnosti jeho úmrtí jsou předmětem dalšího prověřování. Bližší informace policie s ohledem na citlivost případu odmítla sdělit. Tragédii odmítl komentovat i starosta obce Bohuslav Vrátník. „Nezlobte se, nic k tomu říkat nebudu,“ řekl. Podle informací Deníku se hned vedle železniční trati nachází domek se zahradou. Je tedy možné, že si batole samo otevřelo a vyběhlo ven.

O prázdninách se jedná už o druhou obrovskou tragédii v Západních Čechách – o víkendu v Aši vběhla tříletá holčička pod kola osobního vozu Fiat, a přes snahu záchranářů zraněním na místě podlehla.

Letní měsíce jsou bohužel typické dětskými úrazy, i těmi s tragickými následky. „Základním pravidlem je mít děti pod dozorem, mluvit s nimi o rizicích, které na ně číhají,“ říká policejní mluvčí Pavla Burešová.

Hledaná žena.
Policisté hledají další ženu v souvislosti s otravami psů

Dopravní prostředky bohužel nejsou jediným nebezpečí pro děti. Pozor by si měli dát zejména rodiny se zahradními bazény. „Většinou se jedná jen o pár vteřin, po které je dospělí ponechají bez dozoru,“ říká Vítězslav Sladký ze Zdravotnického operačního střediska ZZS Plzeňského kraje.

Pokud se s dětmi rozhodnete trávit volný čas u vody, vybavte své potomky kruhem, vestou nebo rukávky.

K létu také neodmyslitelně patří cyklovyjížďky, proto je důležité dbát na správnou výbavu.

„Apelujeme na využití cyklistické přilby, menší děti vybavíme chrániči a vybereme vhodný prostor pro jízdu. Nevolíme hlavní tah s hustým provozem, pokud můžeme, zvolíme cyklostezky nebo alespoň méně rušné komunikace,“ radí dále Burešová. Důležité také je naučit starší děti umět poskytnout první pomoc a znalosti telefonních čísel na všechny složky IZS.

Ilustrační foto
Traumabody pomáhají v tísni. Šumava už je má, Brdy budou