S bývalým Agro Motelem u jihoplzeňských Kasejovic, naposledy zvaným U Jiříků, se roky nic nedělo. Až dosud. Opuštěnou, zchátralou, rozkrádanou i nebezpečnou stavbu, již znají řidiči z hlavní silnice Plzeň – České Budějovice, se podařilo prodat v dražbě.

Poslední majitel motel uzavřel přesně před deseti lety. Dostal se do finančních problémů a Agro propadlo bance, od níž si půjčil, aby ho mohl koupit. Po zástavě následovala exekuce, po ní soudní dražba. Agro Motel se dražil minulé úterý a zájemce se našel. Kupec, jehož jméno zatím není známo, za něj dal 310 tisíc korun.

Odhadní cena přitom byla 200 tisíc, minimální kupní cena 100 tisíc korun.

Kdo stavbu koupil, netuší ani kasejovická starostka Marie Čápová. Další osud ji ale zajímat bude. „Město se dražby neúčastnilo. Čekáme, až se v katastru změní majitel," říká. Starostka ale zároveň dobře ví, že město do dění nebude moci jakkoliv zasahovat, jako nemohlo dosud. „Je ostuda, co se s motelem stalo. Ani banka se nechovala jako dobrý hospodář, když jí patřil a nechala ho tak zchátrat," dodává Marie Čápová.

Agro Motel Kasejovice

Stavba z 80. let je uzavřena od roku 2007, kdy ji opustil její poslední majitel. Provozoval ji pět let. Motorest oblíbený řidiči nákladních vozů i turisty proslavila vyhlášená kuchyně (na snímku z roku 2013), v posledních letech se však stal terčem vandalů a zlodějů, scházeli se v něm také narkomani. Znalecký posudek vypracovaný pro účely dražby popisuje jeho hlavní budovu jako zdevastovanou.