Předchozí
1 z 5
Další

Darujte relax v pivních lázních

Víte že Plzeň mají také svoje lázně? Samozřejmě že pivní. Ty byly vybudovány útulném privátním prostředí Pivovarského dvora Plzeň a jejich návštěvou si sami rozšíříte obzory o dosud netušená využití našeho tekutého zlata, ale třeba také získáte inspiraci na netradiční dárek pro někoho, komu chcete udělat radost a prospět jeho tělu i duchu. Nabídka v pivních lázních Purkmistr je široká, nechybí samozřejmě pivní koupel. Vany jsou při ní plněny speciální koupelovou lázní, která se skládá z várky piva plzeňského typu a dalších ingrediencí.

Pivní lázně najdete v útulném privátním prostředí Pivovarského dvora Plzeň.Pivní lázně najdete v útulném privátním prostředí Pivovarského dvora Plzeň.Zdroj: Purkmistr

Ukažte, že jste pravý fanoušek

Nákupem dresů, oblečení nebo suvenýrů od oblíbených sportovních týmů z Plzně určitě uděláte radost svým blízkým, kteří fandí sportu. Kupovat můžete v oficiálních eshopech FC Viktoria Plzeň či HC Škoda Plzeň. Viktoria Plzeň má svůj stánek i na vánočních trzích na náměstí Republiky a najdete v něm spoustu skvělých tipů na dárky pro malé i velké viktoriány. Například dresy, šály, čepice, rukavice, nové plechové hrníčky či tradiční a velmi oblíbené ponožky. Chybět nebude ani stánek v OC Olympia.

Kalendář Viktorie Plzeň na rok 2024Kalendář Viktorie Plzeň na rok 2024Zdroj: FCVP

Móda ve znamení zlatých kašen

Pro originální vánoční dárky z Plzně z nejnovějších kolekcí suvenýrů se můžete vydat do infocenter Visit Plzeň. Děti bezpochyby potěší trička nebo zdravé lahve s motivy velblouda, dinosaura a katedrály. Exkluzivní jsou suvenýry z řady Plzeň by Akrobad s mozaikou ilustrací hlavních plzeňských symbolů nebo porcelán a textil z kolekce Kašny ze zlata. Vybírat můžete nejen na pobočkách vedle radnice a na Palubě Hamburk, ale také na e-shopu (eshop.visitplzen.eu). Do infocentra vedle radnice se od první neděle až do Štědrého dne můžete vydat také pro ježíšovská razítka, vánoční pohlednice a betlémy. Kromě suvenýrů a dárků z Plzně nabízí Turistické informační centrum Visit Plzeň také možnost zakoupit dárkové poukazy na komentované prohlídky do katedrály sv. Bartoloměje, Velké synagogy či Loosových interiérů. Kolem našich památek sice chodíme každý den, ale jen málokdo je zná opravdu dobře nebo se byl podívat například v podkroví katedrály či jedné z věží synagogy. Další ze zážitků, které je možné pořídit pod stromeček, je dárkový poukaz na zvýhodněný pobyt ve vybrané plzeňském hotelu doplněný o turistickou kartu plnou zážitků zdarma či s výraznou slevou. Plzeňské hotelové noci jsou ideální příležitost dopřát svým blízkým a přátelům zimní pobyt v Plzni. Kompletní přehled pobytových balíčků a doprovodného programu najdete na webu www.plzenskehotelovenoci.cz. K mání jsou také dárky pro pivaře v designu Pilsner Urquell. Ty a mnoho dalšího s pivní tématikou si ale můžete nakoupit i přímo v areálu plzeňského pivovaru.

Ledvinka s motivy plzeňských kasenLedvinka s motivy plzeňských kasenZdroj: Visit Plzeň

Přečtěte si něco o Plzni, hitem jsou devadesátky

Nakladatelství Starý most nabízí řadu knih, které mají vztah k Plzni nebo celému regionu. Deník doporučuje Plzeňské devadesátky. Kniha zachycuje přelomové období v historii Plzně. Připomíná první aukce, nové možnosti podnikání, osudy největších podniků i třeba velké zvýšení kriminality. Město se začalo rychle měnit – otlučené fasády zmizely a domy se začaly vybarvovat. Plzeň díky blízkosti bavorské hranice měla poněkud jiné podmínky ke změnám než některá jiná velká města. Kniha vychází z tehdejšího tisku a je doplněna velkým množstvím dobových fotografií.

Plzeňské devadesátky zachycují přelomové období v historii Plzně.Plzeňské devadesátky zachycují přelomové období v historii Plzně.Zdroj: Deník

Předplatné do divadla či Techmanie

Radost pod stromečkem určitě uděláte darovaným zážitkem. Ale je skvělé, když si ho pak můžete užívat celý rok. Mezi tipy Deníku tak nechybí předplatné do plzeňských divadel pro milovníky kultury, nebo celoroční rodinná permanentka do Techmania Science Center pro ty, kterým učarovala věda a technika. Dárkové poukazy, které lze uplatnit na nákup vstupenek, nabízí také Měšťanská beseda.

Z muzikálu Jesus Christ Superstar v provedení plzeňského Divadla J. K. Tyla.Z muzikálu Jesus Christ Superstar v provedení plzeňského Divadla J. K. Tyla.Zdroj: Martina Root