Topkaři Zrzaveckého kritizovali například za to, že při návštěvě čínského prezidenta v Praze přijal v Plzni část čínské delegace v Prazdroji a jednal s ní také o možnosti podnikání na Borských polích bez toho, že by o tom zastupitele informoval. Zrzavecký to ale ostře odmítl a tvrdil, že šlo o čistě podnikatelský developerský projekt podobný těm, o nichž jedná bez informování častokrát. Topkaři poukázali na souvislost čínské návštěvy s nedodržením usnesení města o vyvěšování tibetské vlajky. Mimo jiné kritizovali primátora také za koncepci strategie města k bezpečnosti, jíž předložil se zpožděním a která je podle nich nedokonalá obsahuje i chyby. „Rozvoj města se zastavil, neděláte nic," prohlásil Vozobule.

Za primátora se ale postavila nejen koalice, ale i ostatní opoziční strany. Zástupci rovněž opozičního hnutí ANO prostřednictvím Romana Zarzyckého řekli, že ´tohoto divadla se účastnit nebudou´, i když nejsou zcela spokojeni s tím, kam se koalice města ubírá. „Máme k tomu řadu výhrad," dodal Zarzycký.

Starosta Lochotína Miroslav Brabec (ČSSD) topkařům řekl, že TOP 09 je ´v háji, v úzkých a dochází jim argumenty. „Vaše elitářství vám nic nepřineslo, jste slabí," promluvil směrem k zastupitelům TOP 09.

Předsedkyně klubu KSČM Jana Bystřická dokonce topkařům vyčetla, že jsou nenávistní. „Proč? Co je na tom špatného, že sem přijede delegace státu, se kterou spolupracuje největší demokracie, USA?" ptala se Bystřická.

To ale topkaři odmítli, že s tím, že žádnou nenávist ve svých otázkách k vedení města ani k Číně ani k ničemu jinému nevidí. „Nám se jen nelíbí, že primátor porušuje usnesení (o vyvěšování tibetské vlajky – pozn. red.) a v kontextu toho ještě tajně přijme Číňany," řekl Vozobule.