Dalšími adepty jsou královéhradecký biskup Jan Vokál a břevnovský arciopat Prokop Siostrzonek. K informaci se nikdo z uvedených mužů nechtěl vyjádřit, nicméně ji ani nepopřel. „Z podstaty věci to nebudu komentovat,“ uvedl Holub.

Žádné podrobnosti nesdělil ani vatikánský velvyslanec, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, kterého Deník kontaktoval. Právě on vybírá kandidáty, z nichž jeden nahradí na postu pražského arcibiskupa kardinála Duku. Balvo papeži po předchozích konzultacích s dalšími duchovními i laiky předloží jména vhodných tří uchazečů. Celý proces, v němž má poslední slovo Vatikán, je velmi složitý, zdlouhavý a tajný.

Holub usedl do čela plzeňské diecéze v roce 2016 a vystřídal Františka Radkovského. Část svého kněžského života strávil v armádě. Nejdříve nastoupil jako první vojenský kaplan, působil v Bos-ně a Hercegovině, později jako hlavní kaplan armády. Byl generálním sekretářem České biskupské konference, kde je nyní předsedou ekonomicko-právní komise. Zároveň je předsedou komise pro katolickou výchovu a rady pro ekumenismus a mezináboženský dialog.