Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Toalety? Mapy turisty matou

Plzeň - Z Plzeňských ulic zmizely další veřejné toalety. Od prvního srpna totiž nefungují záchodky v Borské ulici na jižním Předměstí, na vině je stavba opěrné zdi u kolejiště.

21.8.2010 2
SDÍLEJ:

Toalety v Pallově ulici jsou sice pro handicapované, kteří mají svůj euroklíč, ostatní se ale na zamčené záchodky nedostanou. Koho napadne poptat se po klíči v blízké kavárně?Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Návštěvníci Plzně si ted mohou odskočit na jedenácti místech, s jejich nalezením to však mají turisté lecky hodně těžké. Některé toalety nejsou vyznačeny na informačních mapách, jiné jsou na skrytých místech, k dalším se zase obtížně shání klíče.

„Přijel jsem si do Plzně podat přihlášku na vysokou školu, a kdyby mě kamarádi k toaletám nezavedli, sám bych je nenašel,“ svěřil se Deníku student Jakub Dvořák z Prachatic. „Nejsem tu poprvé, ale po pravdě si neuvědomuji, že bych v Plzni viděl více než ty jedny toalety, které mi přátelé ukázali,“ dodal. Deník se proto vydal ověřit, zda toalety jsou špatně značené.

V historickém centru Plzně je podle multimediálních informačních tabulí pět veřejných toalet. Pokud si ale turista dojde pro vlastní tištěnou mapku do infocentra, tři z oněch pěti toalet už na ní nenajde. Nejsou na mapce značeny. „Na mapě z infocentra jsou nejspíš uvedeny pouze dvě nejpoužívanější toalety v Plzni,“ míní Kristina Štěpánová z magistátu města Plzně. Jedná se o zařízení na náměstí Republiky a na Americké. Toalety v Sirkové, Pallově a Pobřežní ulici s touto mapkou najít nelze.

Obdobně je na tom i zbytek města. Na informačních tabulích je v dalších čtvrtích Plzně vyznačeno pět toalet, když pomineme uzavřené zařízení v Borské ulici, na mapce z infocentra ve zbytku města toalety nejsou. I tabule ovšem mají chybu. Vůbec zde nejsou vyznačeny toalety v ulici Terezie Brzkové. „Chybou mapek i tabulí se budeme zabývat, pochopitelně se to musí napravit,“ řekla Štěpánová.

Jenže pro neznalého turistu může nalezení toalet být problém i se správnou mapkou. Samotné záchody jsou častokrát označeny velmi nenápadně, což ztěžuje jejich nalezení. Výjimkou jsou v tohmhle směru jen toalety přímo v historickém centru. Jsou na všech mapách a tabulích, mají značení na budově z boků a zpředu a ještě na ně upozorňují rozcestníky v rozích náměstí.

Ostatní toalety na tom už tak dobře nejsou. Ty na Americké jsou sice také na všech mapách, ovšem samotné místo je označené nenápadnou cedulkou na střeše a zastrčenými panáčky z boku budovy. Najít ho tak může být obtížné. Zařízení v podchodu Sirkové ulice je značeno sice velkými tabulemi, ale jen uvnitř podchodu. Turistům může pomoci jen blízká informační tabule. Toalety v Pobřežní ulici jsou zase skryté za stromy a keři a ještě zastrčené pod mostem vedoucím ze sadů Pětatřicátníků na Karlovarskou.

Páté záchody, v Pallově ulici, jsou zařízené i pro handicapované. Pro zbytek občanů ovčem může být překážkou uroklíč, který tyto toalety jistí. „Klíč si lidé mohou vyzvednout u provozovatele sousední kavárny,“ uvedla mluvčí třetího městského obvodu Hana Josefová. Má to ale háček. Budova je sice označena jasně viditelnou cedulkou WC, i cedulkou euroklíče a panáčka pro handicapované, kde však klíč mohou sehnat ostatní občané už nikde viditelně napsáno není.

Eliška Hřebenářová

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Ilustrační foto
2

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Plzeň - Začátkem října vyšetřila plzeňská nemocnice Privamed první pacientky ve svém nově otevřeném Centru mamografického screeningu. Pracoviště disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením v tomto oboru.  

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení