Po vyhlášení svého čísla 14 dokonce chvíli nereagovala. „Konkurence byla obrovská, a já sama měla na první příčku úplně jinou favoritku, dívala jsem se tedy s naprostou jistotou jejím směrem, a na okamžik mě vůbec nedošlo, že jsem zvítězila já,“ neskrývala údiv dlouhonohá blondýnka.
Výhodou pro ni bylo, že na pódiu nestála poprvé, modelingu se totiž již pět let věnuje profesionálně. Přesto pro ni účast v soutěži nebyla jednoduchá. „Byly tam dívky mladší než já, za měsíc oslavím už pětadvacetiny, a já navíc těsně před soutěží bojovala s angínou, takže jsem dala zabrat i maskérovi, který měl co dělat s neustálými úpravami v oblasti nosu, jak jsem ho stále otírala do kapesníku,“ říká se smíchem Michaela.

Obavy měla také z volné disciplíny. „To byl vlastně důvod, proč jsem se nikdy nepřihlásila do celorepublikové miss. Říkal jsem si, co tam budu dělat, vždyť já neumím zpívat, ani hrát na nějaký hudební nástroj a nechodila jsem nikdy ani do tanečních,“ vysvětluje dívka. To by do ní ale po úžasném vystoupení, kdy tančila rokenrol na píseň Jednou mi fotr povídá z českého filmu Šakalí léta neřekl nikdo. „Pomohla mi kamarádka z Dobřan, která bydlí kousek pod námi, a tančí závodně. Sestavila mi dokonce celou choreografii. Šedesátá léta byla moje volba, protože tuhle dobu miluji,“ říká novopečená Miss Plzeň 2011.

„První vicemiss se stala Yvonne Patzeltová, druhou Jana Chodová,“ uvedl ředitel soutěže Karel Šebek. Hned dvě ceny si odnesla 18letá studentka z Vejprnic Barbora Zítková. Vyhrála miss sympatii a miss Deníku. Mezi nejzajímavější volné disciplíny patřily ty, které si vybraly Karolína Bejvlová a Alice Bémová. Karolína si jako doprovodnou hudbu zvolila píseň Nightwork Tepláky a Alice měla přednést text, ovšem neměla mikrofon. Proto jí musel vypomoci moderátor Libor Bouček. Vzhledem k tomu, že měl pouze mikroport u úst, musela se k němu Alice svými ústy dostat co nejblíže.