Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tisková zpráva Policie ČR

PLZEŇ - Policie ČR správa Západočeského kraje přijala na sobotu 19. ledna 2008 rozsáhlé policejní opatření. V současné době má policie k dispozici takové informace, že ve stejnou dobu se v území města Plzně budou konat současně tři akce.

18.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

V prostoru u Velké synagogy na Klatovské třídě se uskuteční církevní shromáždění organizované Židovskou obcí. Dále v prostoru u Centrálního autobusového nádraží se mají shromáždit příznivci ultrapravice. Jejich pochod byl v listopadu loňského roku ohlášen a rozhodnutím Magistrátu města Plzně byl včerejšího dne (17.1.2008) zakázán. Zároveň byla na stejnou dobu ohlášena další protestní akce s názvem „MLÁDEŽ PROTI NACISMU“, která by se měla uskutečnit v sadech Pětatřicátníků. I tato akce byla rozhodnutím Úřadu městského obvodu Plzeň 3 zakázána.

Vzhledem k této situaci požádala Policie ČR správa Západočeského kraje o posily z ostatních policejních správ. Na opatření se budou podílet především policisté pořádkových jednotek, dopravní policie, služba kriminální policie a vyšetřování, jízdní policie a psovodi. Celkem se jedná přibližně o tisíc policistů. Do akce se zapojí také policisté z antikonfliktních týmů. Jejich základním úkolem bude informovat o tom, že akce jsou zakázané, dále komunikovat s případnými účastníky shromáždění a předcházet tak jejich agresivnímu jednání a možným konfliktům. Policisté budou vybaveni technickými prostředky – vodní stříkače, obrněné transportéry a vrtulník.

Hlavním úkolem policie bude především zajistit ochranu osob a majetku, dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Policisté celou situaci průběžně sledovali, získané informace analyzovali a nyní disponují těmito novými poznatky. Příznivci ultrapravice reagují na vyslovený zákaz jejich akce tím, že účastníky sobotního pochodu Plzní vyzývají, aby tento zákaz respektovali a sešli se na jiném místě (údajně v Praze). Mělo by se jednat odhadem o 700 osob, včetně účastníků ze zahraničí. Účastníci protestní akce se i přes vyslovený zákaz v sadech Pětatřicátníků sejít hodlají. V tomto případě se počty pohybují okolo 300 osob.

Policie má dostatek sil i prostředků na to, aby celou situaci zvládla a splnila svůj úkol. Nelze však vyloučit konfliktní situace a střety mezi jednotlivými skupinami v rámci celého území města Plzně. Pokud se občané stanou svědky těchto drobných excesů, žádáme o to, aby kontaktovali policii na čísle 158.

18.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Ilustrační foto
2

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Plzeň - Začátkem října vyšetřila plzeňská nemocnice Privamed první pacientky ve svém nově otevřeném Centru mamografického screeningu. Pracoviště disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením v tomto oboru.  

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení