Na Rokycansku se také těší na začátek školního roku. Spolek mirošovských občanů chystá na sobotnu akci Hurá do škol(k)y. V areálu sokolovny začíná ve 14 hodin a připravena je dětská dílna, malování na obličej i soutěže.

V sobotu se s prázdninami rozloučí také ve Spáleném Poříčí pod Zaječákem. Děti si vyzkouší šikovnost, postřeh i odvahu a bude i hasičská pěna.

Na Domažlicku se děti mohou přijít rozloučit s prázdninami na akci v Přírodním parku Zelenov. V sobotu se zde od 9 hodin uskuteční Den s městskými lesy. Pro děti bude na naučné stezce připraven zábavně naučný program.

S prázdninami se mohou děti na Klatovsku rozloučit na poutích, v Sušici a ve Švihově. V Sušici nebudou chybět atrakce ve Volšovské ulici, o víkendu se také uskuteční místní výstava králíků, holubů, drůbeže a ukázka exotického ptactva. Ve Švihově bude kromě atrakcí připraven i hudební program. Ve Švihově bude kromě atrakcí už od pátku připraven i hudební program.

Na Tachovsku připravila obec Kostelec rozloučení s prázdninami nejen pro děti na nedělní odpoledne. Na prostranství za hasičskou zbrojnicí začne program ve 14 hodin. Připraveny jsou hry a soutěže, ale také různé atrakce.Na místě bude skákací hrad, maxi domino, závody na koloběžkách, házecí deska a různé další zajímavé hry.

A první školní den v pondělí zpříjemní První zvonění v Borském parku v Plzni. Od 13 hodin bude na děti čekat spousta zábavy, soutěže i hudební vystoupení.

Kdy: 30. srpna až 2. září, kde: Plzeňský kraj