A pod čarou je ještě připsaný salát z rukoly s pečenými rajčaty. Nejlevnější polévka stojí 28 korun, nejdražší 43, salát je za 39.

Na náměstí Republiky ve dvoře domu číslo 14a otevřela první polévkárna v Plzni, podnik s názvem Supa Supa. V nabídce najdete hlavně polévky. „Baví mě neustále vyhledávat nové recepty," říká majitelka Eva Batíková. Momentálně má připraveno okolo šedesáti receptů. „Je to průřez celým světem, aby si každý vybral," dodává.

Jak se zdá, tak lidé ale preferují hlavně exotiku. V pondělí byla třeba bestsellerem thajská květáková, mírně pikantní polévka s kokosovým mlékem. Zájem byl ale například i o krém z červené řepy se smetanou, který na první pohled poutal svou sytě růžovou barvou. Zájem je ale zatím různý, stává se, že si majitelka nese polévku domů, jindy je na-opak rychle vyprodáno.

Pečivo je k polévce zadarmo. „Já jsem totiž alergická na to, když se mě v hospodě někdo ptá, kolik jsem měla rohlíků," vysvětluje Batíková, zatímco přichází další zákazníci a objednávají si znovu thajskou polévku.

„Fungujeme teprve třetí týden, takže se klientela ještě tvoří. Sedmdesát procent lidí si zatím polévku odnáší domů," popisuje Batíková. „Chtěli jsme nabídnout nějakou zdravou, a hlavně domácí variantu pro rychlý oběd," doplňuje svoji motivaci k otevření podniku. Kromě polévek nabízí saláty a také domácí dezert. V pondělí například domácí švestkový koláč.

Uprostřed je bar, v místnosti i několik stolků. V jinak světlém a střízlivém interiéru zaujme velká červená pohovka. Na jedné ze stěn visí černá tabule, na které jsou barevnými křídami nakreslené kočka, žluté banány i čarodějnice na koštěti i pár nápisů v angličtině. Tabule je k dispozici všem návštěvníkům, i když je jasné, že ji využívají hlavně děti.

Pod tabulí sedí u stolku Aneta Lišková a Jaroslava Lišková. Dojídají – jak jinak – thajskou polévku. „Viděly jsme venku ceduli, a tak jsme to zkusily," usmívá se jedna z nich.