Jako dobrovolnice se zapojila do tvorby vysílání Czech-American TV, které představuje Českou republiku a sleduje ho asi dva a půl milionu domácností v šedesáti městech USA.

Tereza se o možnosti spolupráce dozvěděla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde studuje multimédia. Při natáčení ovšem nestojí pouze za kamerou, na starosti má kompletní vznik krátkého spotu. Nejdříve vybere nějaký typický tuzemský recept, o němž se poradí s Johnem Honnerem, což je zakladatel a producent televize. Pak vysokoškolačka vymyslí scénář. Následně musí připravit prozatímní studio. „Ve videu vystupuje moje mamka, kterou jsem přemluvila. Před svátky jsme dělaly recept na vánočku, naposledy to zase byly Honzovy buchty plněné tvarohem,“ nastínila.

Zpočátku si obě ženy musely zvyknout především na odlišný způsob přípravy pokrmů. „Všechno bylo potřeba pečlivě odměřovat do mističek a hrnečků. Používáme ryze české ingredience. Až za pochodu jsme třeba zjistily, že Američané vůbec neznají naše klasické kvasnice,“ podivovala se.

Tereza Víznerová natáčí videorecepty v kuchyni svých rodičů.A jak Tereza zvládá situace, kdy šéfuje své matce? „Musím přiznat, že je to pro mě nezvyklé. Kolikrát se při tvorbě stihneme pohádat, ale pak se během chvilky zase udobříme. Zažíváme i vtipné okamžiky, třeba když mamce naposledy upadla do mísy majonéza,“ řekla.

Po natočení zhruba pětiminutového snímku přijde na řadu střih, dodání anglických titulků a přiložení vhodné grafiky. „Někdy se záběry nepovedou napoprvé, takže se musejí dělat znovu a znovu. To se nám stalo právě při videoreceptu na vánočku,“ přiznala Tereza, jež se tvorbě jednoho spotu věnuje asi dva dny.

Ve spolupráci s Johnem Honnerem by studentka chtěla pokračovat. „Hodně mě to baví. John je velmi otevřený novým věcem. Často se řídí mými radami nebo doporučeními,“ doplnila Tereza, která má dobrý pocit především z toho, že výsledky její činnosti jsou reálně vidět.

Na tvorbě vysílání česko-americké televize se podílí i její starší spolužák Martin Danda. „Jsem rád, že moje práce nekončí v šuplíku. Obvykle ale hledám chyby. Říkám si, co jsem mohl udělat jinak, co příště zlepšit,“ sdělil šestadvacetiletý student pocházející z Prahy. Umělec se podílí především na grafickém vizuálu půlhodinového pořadu (například na anglických titulcích či znělkách), jež běží každou středu v hlavním vysílacím čase.