„Vládní nařízení zrušit adventní trhy jen pár dnů po jejich zahájení způsobilo mnoha malým podnikatelům obrovské škody. Proto jsme se rozhodli odkoupit část zboží, určeného na plzeňské trhy, a vytvořit z něj dárkové balíčky," řekl generální ředitel Plzeňské teplárenské Václav Pašek. Teplárna tak najednou vypomohla kompenzovat ušlé tržby trhovcům a zároveň děkuje personálu covidového pavilonu FN Plzeň za jejich nasazení.

Součástí balíčků jsou tradiční produkty z trhů - ručně vyráběné šperky, vánoční ozdoby, přírodní mýdla nebo svíčky ze včelího vosku. Vzniklo tak 200 balíčků. Balíčky s tuzemskými a lokálními produkty putovaly k pracovníkům na covidová oddělení, kterých je v současnosti v provozu 14 a na dalších klinikách jsou pro nakažené pacienty izolační pokoje.

"Za každý takový počin jsme samozřejmě moc rádi a nejinak tomu je při této akci, kdy teplárna cíleně poděkovala zdravotníkům a zároveň pomohla trhovcům v tomto nelehkém čase,“ uvedl za město Plzeň náměstek primátora Pavel Šindelář.

„Situace je opět velice vážná. Pohybujeme se denně kolem 160 hospitalizovaných pacientů, z toho je přes tři desítky nemocných umístěných na jednotkách intenzivní péče. Zdravotnický personál znovu pracuje ve velice náročných podmínkách, všichni jsou vyčerpaní a frustrovaní z toho, že zase nevidíme konec. Ale přesto všechno všichni pracují na plný plyn a každý projev díků je motivuje jít dál. Proto moc děkuji Plzeňské teplárenské za takový počin, tím spíš, že pomohl a potěšil hned dvakrát,“ dodal ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.