Akátová a číslo popisné bylo to jediné, co v pátek před polednem slyšeli plzeňští operátoři tísňové linky, na kterou se dovolala žena. Pak bylo ve sluchátku jen ticho.
Kdo volal a co se mu přihodilo? Pátrání začalo a mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková popsala, co následovalo. „Z mapy, která znázornila pouze oblast volání, operátoři tísňové linky usoudili, že by se mělo jednat o ulici ve Štěnovicích. Co se na místě děje, ale nevěděli. Předali tyto neúplné informace Zdravotnické záchranné službě i Policii ČR a zároveň na místo události vyslalo jednotky Hasičského záchranného sboru Plzeň-Slovany a místního sboru dobrovolných hasičů,“ uvedla mluvčí.
Obec byla správná, adresa také. „Hasiči v rodinném domě nalezli ženu v kolapsovém stavu vinou ztráty velkého množství krve. Poskytli jí první pomoc na základě pokynů od tísňové linky 155 včetně zaškrcení rány na noze a pečovali o ni, dokud se na místo události nedostavila záchranná služba a paní neodvezla do nemocnice,“ pokračovala Pavla Jakoubková.
Případ podle ní dokazuje, že při volání na tísňovou linku je vždy nejdůležitější uvést adresu. „Další podrobnosti o tom, co se na místě události děje, jsou sice také podstatné, ale druhořadé,“ dodala mluvčí.