„Tělocvična je i přesto, že se zde nachází kulturní centrum, jediný objekt v obci, kde se mohou občané hromadně scházet. Proto jsme se ji rozhodli opravit,“ uvedl hlavní důvod rekonstrukce starosta Heřmanovy Huti Radek Lukáč. Tělocvičnu budou využívat nejen žáci z místní základní školy, ale i široká veřejnost a taneční kroužek. Také bude sloužit při různých schůzích.

„Opravy se dočkal povrch tělocvičny, který byl broušen a nově nalakován, byla vyměněna okna, rolety, vytvořeno lepší zázemí a také jsme udělali z doposud nevyužité místnosti novou klubovnu pro šachisty,“ vyjmenoval starosta.

Celá rekonstrukce stála okolo 650 000 korun a nemalou částkou 15 000 tisíc dolarů na ni přispěla firma z okolí Heřmanovy Huti. „Tato firma vyhlásila grant a my jsme je následně kontaktovali. Jsme velice rádi, že nám takto pomohli,“ prohlásil dále Lukáč. Dnes 5. října se bude konat oficiální předání částky.

Rekonstrukce tělocvičny není jedinou novinkou ve zdejší základní škole. V druhé budově základní školy byla také vyměněna okna.