V novém Technologickém centru v Plzni na Borských polích, které bylo v úterý otevřeno, najdou podnikatelé moderní vybavení, například zkušebnu pro elektromagnetickou kompatibilitu, klimakomory pro teplotní a klimatické zkoušky nebo stroje pro prototypovou výrobu. „Chceme, aby v západočeské metropoli vznikaly a dlouhodobě fungovaly společnosti, které budou vytvářet kvalitní pracovní místa pro Plzeňany. Jenže k tomu je třeba vytvořit takovým firmám moderní zázemí. Chceme ukázat, že nadějné společnosti nemusí za příležitostmi do větších měst, hlavně Prahy. Že u nás v Plzni jsme připraveni spolupracovat na nových výzvách. Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň je v tomto směru stálicí, funguje již 30 let a za dobu své existence byli jeho zaměstnanci u zrodu a rozvoje celé řady úspěšných firem,“ řekl primátor Plzně Pavel Šindelář.

Technologické centrum BIC Plzeň vzniklo rekonstrukcí budovy v Teslově ulici na Borských polích. „V Technologickém centru se již nyní zabydlela společnost Compteq.io, která vyvíjí špičkovou průmyslovou elektroniku. Máme zde vyhrazené kanceláře pro mladé firmy, které mohou v případě zájmu s touto zavedenou firmou spolupracovat,“ vysvětlil Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň.

V tomto týdnu mají lidé unikátní příležitost svést se nostalgickým vlakem v čele s parní lokomotivou Všudybylkou.
Parní lokomotiva Všudybylka sveze cestující z Lužné do Plzně a zpět

V Technologickém centru je k vidění spektrum moderního vybavení. Asi nejunikátnější je špičkově vybavená laboratoř pro testování elektromagnetické kompatibility včetně vlastní EMC komory. Takových komor je v republice pouze několik kusů. Dále pak již zmíněné klimakomory, hardware compliance laboratoř, vláknový laser, průmyslový scanner, CNC a nechybí ani vybavení pro 3D tisk. „O vybavení se postarala společnost Compteq.io, která tyto technologie využívá ke své práci. Další firmy, které zde najdou zázemí, si moderní přístroje samozřejmě budou moct pronajmout,“ doplnila Lenka Palánová, konzultantka BIC Plzeň.