A protože i v této složité době myslí oblíbené vědecké centrum na své fanoušky a věrné návštěvníky, chce jim v tento den zprostředkovat zajímavosti ze světa vědy a zpestřit jim den chytrou zábavou alespoň v on-line formě. Oslava narozenin se tak uskuteční na webových stránkách www.techmania.cz, a to hned od 9 hodin ráno.

„V současné době se snažíme zčásti využít k naší činnosti virtuální prostor. Dvanácté narozeniny jsou příležitost pro náš tým Techmaniaků ukázat, jak se umí odvázat,“ říká ředitel Techmanie Vlastimil Volák.

Na svém facebookovém profilu bude narozeninový program sdílet také Západočeská univerzita, která je spoluzakladatelem science centra. „Program nabídne skvělou a neotřelou zábavu a všem, kdo nás budou sledovat, určitě zvedne náladu, což je v těchto dnech potřeba asi více než kdy jindy,“ slibuje tým Techmania Science Center. „V on-line podívané se můžete těšit na vědecké pokusy, vstupy se zajímavými osobnostmi, zábavně-vzdělávací promo videa k tématům engineering, kolonizace vesmíru a mnoho dalšího,“ vypočítává jednotlivé body programu Kateřina Chábová z Techmanie.

Partnerem akce je výzkumné centrum NTC Západočeské univerzity v Plzni, které během letních měsíců, kdy se mohla Techmanie po jarní pauze vynucené epidemií koronaviru otevřít veřejnosti, významně přispělo k ochraně návštěvníků Techmanie a k zajištění bezpečného provozu. Odborníci z NTC využili svých více než dvacetiletých expertních znalostí v oblasti termovizní techniky a termodiagnostiky a zapůjčili svou termokamerovou technologii měření teploty osob. Prevenci vnímají Techmania i NTC v rámci boje s pandemií jako klíčovou. Do programu narozeninové oslavy proto vložily v odlehčené formě také toto odbornější téma.

MEZI SVÝMI. Jiří Hrdina nastoupil za béčko Hradce u Stoda i den před svými 60. narozeninami a navíc vstřelil gól.
Hrdina z Hradce oslavil šedesátiny gólem