Tento exponát nejen vysvětluje princip termovizního měření, ale zároveň identifikuje osoby se zvýšenou teplotou a zajišťuje tak bezpečnost návštěvníků.

„Provoz jsme rozdělili na dva okruhy, které jsou přístupné vždy ve stanoveném čase. Hlavní budova je otevřená ve dvou časech a 3D Planetárium má tři časy otevření. Po skončení času pro příslušný okruh budou prostory vyklizeny a dezinfikovány,“ uvedl ředitel Techmania Science Center Vlastimil Volák.

Návštěvníci budou moci zhlédnout také nový český celovečerní film Planeta Česko. Díky nejmodernějším technologiím tak zblízka poznají fascinující svět zvířat a rostlin.

Plzeňské science centrum je připraveno bavit opět malé i velké. „Právě teď, kdy se děti učí ve velké míře doma, je ideální příležitost doplnit výuku návštěvou Techmanie, kde se s řadou témat seznámí názornou a atraktivní formou,“ je přesvědčen Volák.

Návštěva Techmanie přitom nejen potěší děti a rodiče, ale také podpoří science centrum. To je možné i dalšími způsoby – nákupem permanentky, členstvím v Techmania Klubu nebo finančním darem.