Narozeninová oslava začne v pátek 4. listopadu v 18 hodin Rejem vědců s podtitulem Najdi je všechny a získej odměnu. V expozici budou návštěvníci hledat vědce, u kterých se formou buskingu dozvědí, jak na svůj vynález přišli. „Třeba Marie Curie zájemcům vysvětlí, jak byla objevena radioaktivita a jak ji dnes využíváme. Cílem akce Rej vědců je sběr razítek do speciální karty. Plná karta znamená odměnu,“ uvedl ředitel Techmanie Jiří Královec.

Součástí programu bude od 18.45 a od 21.15 hodin také promítání autentického a inspirativního filmu Dream Bi v 3D Planetáriu. „Snímek zachycuje podstatu inženýrské profese a úžasným způsobem ukazuje, jak se díky práci inženýrů zlepšuje náš svět. Důležitým aspektem celého filmu jsou reálné příběhy, efekty a podněty, které cílí na lidské emoce a mysl,“ upřesnila Kristýna Nová, vedoucí programového oddělení Techmanie.

Od 19 hodin bude připravena zábavná Balonková show, po které bude od 20.15 hodin následovat komentovaná projekce oblohy ve 3D Planetáriu.

Závěr oslav bude od 21.30 hodin patřit oblíbené a pro mnohé návštěvníky tradiční show s tekutým dusíkem. Vstupenky na oslavu narozenin lze pořídit na eshopu Techmanie za 80 korun.