Obyvatelé Příchovic mají s tanečníky už svoje zkušenosti. S tím, že když se v areálu Ostrov podobné akce pořádají, tak se jim špatně spí, už počítají. Více jim jde o to, aby po lidech nezůstaly v okolí Ostrova a přímo v obci odpadky.

„Nevím, jak kdo, ale my jsme sem binec rozhodně dělat nepřijeli. Jedeme za muzikou, ta tu je, tak jsme spokojení,“ říkali Jirka, Iveta a Eva z Plzně. „Ona bude v noci zima, takže tady zůstanou fakt jenom lidi, co se přišli bavit a ne se nalít a vyvádět,“ dodal Tomáš, který do Příchovic přijel z Chebu.

Na akci dohlížela po celou dobu jejího konání policie. Kromě pořádkové služby byli v pohotovosti také dopravní policisté a kriminalisté. Uvnitř v areálu si zase bezpečnost vzali na starost pracovníci bezpečnostní agentury. „Během festivalu se nevyskytl jediný problém, policisté nemuseli řešit žádný přestupek,“ konstatovala mluvčí západočeských policistů Martina Kohoutová.

Areál Ostrov byl v sobotu ráno, kdy akce skončila, posetý plastovými kelímky, obec dopadla o sto procent lépe. „Vydržet se to dalo, ale kdyby to trvalo déle než jednu noc, tak nevím, ,“ komentovala akci jedna z příchovických obyvatelek, která časně ráno návštěvníky odcházející z Ostrova pozorovala.