Na přípravu už mají jen dva měsíce, pokus o překonání světového rekordu, který zatím drží Mexiko s téměř 14 tisíci tanečníky, se totiž uskuteční už 28. srpna 2010 v Praze. Na akci se již nyní připravují tisíce lidí z celé republiky.

Chcete se k nim připojit? Není nic snazšího. Choreografii se můžete naučit i na plzeňských trénincích, které vedou studentky Tereza Štípková, Veronika Lávičková a Klára Morávková.

„Chtěly bychom mezi nás pozvat nejen fanoušky Michaela Jacksona, ale všechny lidi, kteří rádi tančí. Nezáleží na věku ani na tanečních schopnostech či zkušenostech. Při pokusu o překonání světového rekordu není důležité zatančit jako profesionál, ale zatančit choreografii správně. To se dá naučit za pár hodin,“ vysvětluje Tereza.

Tréninky, které trvají asi dvě hodiny, se vždy konají ve 33. ZŠ v Plzni-Skvrňanech, a to buď v tělocvičně nebo venku podle počasí. „S tréninky jsme začali loni na podzim a už jich máme za sebou asi osm. Na první přišlo bezmála třicet lidí. Na další nácviky lidé docházejí podle svých časových možností. Termíny si domlouváme prostřednictvím facebooku, kde je skupina Thriller dance-tréninky Plzeň. Ti, kdo nemají přístup k internetu, se o termínech dozvědí od ostatních například esemeskou. Pokud se noví tanečníci rozhodnou připojit až nyní, není to žádný problém. Na každém tréninku si vždy ukážeme kroky i pro úplné začátečníky, takže nikdo se nemusí bát mezi nás přijít. Naopak rády uvítáme nové tváře,“ říká Tereza.

Pokud se chcete stát součástí pokusu o překonání světového rekordu a možná se i dostat do Guinnessovy knihy rekordů, ale nemůžete nebo nechcete na tréninky docházet, můžete se choreografii naučit i sami z instruktážních videí, která najdete na internetových stránkách www.thrillerdance.cz. Tam získáte také spoustu dalších podrobností o chystané akci, která bude mít bohatý doprovodný program ve stylu Michaela Jacksona. „Už teď na facebooku potvrzují účast tisíce tanečníků z celé České republiky. Rekord, který chceme překonat, zatím drží Mexiko, kde loni 29. srpna, tedy v den Jacksonových nedožitých 51. narozenin, tančilo 13 957 lidí. Z organizačních důvodů proto prosíme všechny účastníky pokusu o překonání rekordu, aby se včas registrovali na našich internetových stránkách,“ připomíná Veronika Lávičková.

Letošní pokus tanečníků z ČR o překonání světového rekordu je pokračováním prvního ročníku akce na počest zesnulého Krále popu, která se uskutečnila v Praze loni v srpnu. Tehdy se účastníci zapsali do České knihy rekordů, když v počtu 451 tanečníků předvedli choreografii k Jacksonově písni Beat It.

Více informací najdete na www.thrillerdance.cz.