Podobné je to v taneční škole Gregoriades. „Kurzy máme naplněné, ale na poslední chvíli je možné ještě několik lidí nabrat. Teď už je ale podmínkou, aby to byly páry,“ sděluje učitel tance Václav Gregoriades.

Téměř celá kapacita kurzu, která je padesát párů, se již zaplnila v taneční škole Penguins dance. „Ještě nabíráme. Především kluky,“ říká její zástupce Zdeněk Kozelka.

Jednotlivé školy se snaží nabírat tak, aby počet chlapců a dívek byl půl napůl, popřípadě se tomuto ideálnímu stavu co nejvíce přiblížil. „Dříve se nabíralo více kluků než holek, protože se počítalo s tím, že jich spousta během kurzu odešla. To už se teď nedělá,“ říká Gregoriades.

Obecně už prý není pravda, že by chlapci měli o taneční menší zájem. Přesto se ceny kurzů pro chlapce a dívky liší. Závislé jsou také na počtu lekcí.

„Naše kurzy v Měšťanské besedě stojí pro chlapce 1800 korun a pro dívky o dvě stě více. Počet lekcí je devatenáct. První se uskuteční 26. října,“ říká Krejčík.

Za patnáct lekcí zaplatí v taneční škole Gregoriades chlapci tisíc korun, dívky o pět set více. „Zahajovací lekce se uskuteční v Měšťanské besedě 25. září. Tam se žáci seznámí se základními informacemi o kurzu. S učením začínáme 9. října,“ doplňuje Gregoriades.

V Penguins dance nabízejí jedenáct lekcí, které pro chlapce stojí 900 korun a pro dívky 1500 korun. První hodina bude v Měšťanské besedě 8. října.