Expozici, která propojuje digitální umění a technologie s hrou a zábavou pro celou rodinu navštívilo od května do poloviny srpna přes 15 000 návštěvníků. Původně měla být výstava ukončena 31. srpna.

„BLIK BLIK Tajuplný les se již nyní stala nejúspěšnější interaktivní expozicí v DEPO2015. Ceníme si toho o to více, že výstava se z důvodu koronavirových opatření několikrát odkládala a její květnová část běžela v omezeném režimu,” vysvětluje programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán.

Zdroj: Youtube

O výstavu projevily obrovský zájem před letními prázdninami i školní skupiny, vyprodány byly všechny termíny určené školám a školkám. „Díky prodloužení do prosince mohou přijít i skupiny, na které se na konci školního roku nedostalo,” dodává Štěpán.

Po celé září budou v DEPO2015 k výstavě dále probíhat víkendové tematické workshopy. Návštěvníci si tak mohou vyrobit vlastní kouzelnou hůlku, která jim bude fungovat jako průvodce expozicí, krásný lampion s LED světélkem nebo čarodějnický klobouk.

Sportmanie Plzeň 2020 - festival sportu
V sobotu startuje plzeňská Sportmanie

Výstava BLIK BLIK Tajuplný les nabízí návštěvníkům celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců, které navozují na ploše 450 m2 atmosféru lesa - tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků. Samostatnou součástí expozice je také rodinná úniková hra Zdrhni bábě!

Od září bude výstava pro veřejnost otevřena každý všední den od 14 do 18 hodin a o víkendech a svátcích od 10 do 18 hodin. Lektorským programům pro školy a školky jsou pak vyhrazeny dopolední hodiny. Vstupenky jsou k dostání on-line přes portál plzenskavstupenka.cz nebo na místě. Ke každé vstupence návštěvník nebo rodina dostane při odchodu z výstavy pytlíček s květinovou travní směsí, díky které si pak může vytvořit ve městě kousek přírody.