Sociální demokracie chtěla tajemníka odvolat už krátce po komunálních volbách loni na podzim. Jiří Mužík tehdy zůstal. Své křeslo obhájil i tentokrát.

Starosta Jiří Strobach (ODS) už v červnu tvrdil, že pro odchod Mužíka není důvod. Totéž prý zopakoval na schůzce, na níž se sešli předsedové koaličních klubů Karel Paleček (ODS), Stanislav Tyšer (ČSSD), starosta, místostarosta a Jiří Mužík. „Zřejmě byla chyba v komunikaci. Výtky, které měl místostarosta, nebyly tak zásadní,“ argumentuje Strobach s tím, že Mužík je jeho pravá ruka a na úřadu pracuje už osmnáct let.

Částečně mu za pravdu dává i radní Stanislav Tyšer. „K pochybení na odvolání nedošlo. V pracovněprávním vztahu by to nebylo ani na důtku. Spíš jen tak na zvednuté obočí,“ míní Tyšer. Podle něj je navíc lepší, když je funkce obsazena. Upozorňuje však, že šlo ze strany ČSSD o varování.

Neubauerovo červnové vystoupení překvapilo jak koaliční partnery z ODS, tak opozici. „Krátce po něm se dokonce radní Paleček nechal slyšet, že podobné jednání je na rozpad koalice,“ podotkl předseda klubu TOP 09 Pavel Podaný. Podle něj už socialisté několikrát naznačovali, že problémy jsou. „Že to řeknou takhle veřejně, nás ale překvapilo.“ Výsledek jednání však Pavel Podaný očekával. „Nic se na úřadu nezměnilo,“ dodává zastupitel.

Tajemník Jiří Mužík pokus o své odvolání příliš komentovat nechce. „Všechny problémy byly vyřešeny, změnil se přístup obou stran,“ tvrdí muž, kterého smí odvolat pouze starosta, a to za podpory tajemnice magistrátu.

Radislav Neubauer ještě v červnu tvrdil, že na Mužíkově odvolání musí trvat, dnes je však smířlivější. „Necháme to zatím tak a uvidíme.“ Dodal, že se tajemník od schůzky ´hodně snaží´. Při svém vystoupení před zastupiteli argumentoval i tím, že byla schválena nová kolektivní smlouva, aniž by ji s ním někdo projednal, což byl ´poslední hřebíček do rakve´. Po schůzce obrátil s tím, že vlastně k žádnému pochybení na odvolání neodšlo. „Všechno jsou to sice malichernosti, ale je jich hodně,“ podotkl pouze.