Plzeňské DEPO2015 bude hostit od 21. do 22. září mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Akce je regionální odnoží úspěšného pražského veletrhu, který oslaví příští rok již čtvrtstoletí.

„V Plzni se na veletrhu představí celá řada našich literátů a osobností, jmenujme například spisovatele Josefa Formánka, astronoma Jiřího Grygara, Galinu Miklínovou, Tomáše Sedláčka a mnoho dalších. Ze zahraničí účast přislíbil například čínský disident Liao I-wu, dále momentálně nejoblíbenější švédský spisovatel Jan Guillou, dále Amir Or, izraelský básník a esejista, jehož dílo bylo přeloženo do čtyřiceti pěti jazyků, či známí polští autoři Mariusz Scygiel, Zbygniew Czendlik a Mariusz Surosz,“ zve zájemce ředitel festivalu Radovan Auer.

„Naše akce by měla splňovat parametry svého názvu, tedy mít mezinárodní rozměr a nabídnout vystavovatelům i návštěvníkům program a servis, na který jsou od Světa knihy dlouhodobě zvyklí. Byť zde to bude v menším měřítku,“ dodal Radovan Auer. (haj, dav)

Ilustrační foto.
Pro mladé i starší. Elektrokola „frčí“