„Je to pořádný malér,“ lamentuje Jindřiška Kikinčuková, principálka divadla. „První a druhý díl lednových představení Pavlačí, na něž je prodána už řada vstupenek, budeme muset bohužel přesunout na příští měsíc. V Návratu Odyssea, který dáváme 14. ledna, zaskočí v titulní roli prvně na našem jevišti skvělý zkušený herec František Dvořák. Ale svého Švejka 21. ledna Přemek odehrát musí, i kdybych ho měla jako paní Müllerová po celé představení strkat na vozíčku,“ je odhodlaná principálka Pluta.

To ale asi nebude zapotřebí. „V pondělí mě operovali. Tak čtrnáct dní si poležím a Švejka už nějak odpajdám. Koneckonců, můžu při roli mít klidně berle,“ říká s úsměvem Kubišta. A jak se mu patálie přihodila? „Vyrůstal jsem v Krkonoších a tam každý musel umět lyžovat. Teď jsem ale už delší dobu na lyžích nestál. Sjížděl jsem z menšího svahu, mozek dal příkaz, ale vazy nevydržely,“ vypráví.

Odepnul si lyže a sám se dostal dolů z kopce. Potom už jej však museli odtáhnout na sáňkách. Podle jeho slov by se něco podobného nestalo, kdyby se spouštěl z prudkého kopce. „Když se jede rychle, svaly se tak nenapínají,“ vysvětluje. Jednu operaci kolena už prý absolvoval dříve. Tehdy však bylo důvodem salto, které trochu neustál.