Sepsali petici a žádají vedení Plzně, aby přehodnotilo název budoucí zastávky u ZČU „Ladislava Sutnara“ a přejmenovali ji na „Technická“. Podle iniciátorů petice může být pro občany pojmenování podle Sutnara matoucí.

„Ulice, ve které je zastávka plánovaná, se jmenuje Technická. U zastávky rovněž sídlí Fakulta aplikovaných věd a také veškeré technické fakulty ZČU. S Ladislavem Sutnarem není toto místo spjaté,“ sdělil iniciátor petice Ondřej Severa. „Točna tramvaje se bude nacházet až na další zastávce, která je v blízkosti Ústavu umění a designu, kde je odkaz na Sutnara jasný. Bylo by vhodné, aby tato zastávka nenesla název Univerzita, ale Ladislava Sutnara. Navíc má Plzeň technickou historii,“ pokračoval Severa. „Už máme 575 podpisů. Na ZČU se o věci diskutovalo, nakonec rektor poslal dopis náměstkovi pro dopravu. Uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel Severa.

Náměstek pro dopravu Michal Vozobule potvrdil, že petici obdržel. „Podklady jsem předal také primátorovi, o problému jsme jednali a musíme se rozhodnout, co dál,“ uvedl náměstek.