„Ještě se čeká, až stavební povolení nabyde právní moci,“ sdělil šéf InterCory Ivan Hlaváček. Podle zástupce vedoucího stavebně správního odboru plzeňského magistrátu Jana Kaislera by se tak mělo stát každým dnem. „Diskontní prodejna Plus bude srovnatelné velikosti jako Lidl nebo Penny Market. Nabídne například i řeznictví,“ doplnil projektový manažer InterCory Jan Kesl.

Společnost plánuje obchodní domy i na Borech v prostoru bývalých kasáren a naproti pivovaru. To se nelíbí plzeňské ČSSD a ekologickému hnutí Děti Země. Podle nich stavba nepotřebných supermarketů komplikuje v Plzni už tak dost přetíženou dopravu. „K výstavbě marketu v areálu teplárny nemohu konkrétně nic řít, slyším o tom poprvé. Ale obecně jejich síť už není v Plzni nutné zahušťovat,“ vyjádřil se za Děti Země Martin Hyťha.

Plzeňský zastupitel Jiří Bis (ČSSD) by chtěl, aby Plzeň měla vypracovanou jasnou koncepci, ze které by bylo patrné, kde jsou další supermarkety potřeba a naopak. „Myslím si, že by na těchto místech bylo přínosnější postavit byty,“ tvrdí Bis.

Z areálu Plzeňské teplárenské na Borech zmizí i její dominanta – vysoký komín. „Rozebere se v příštím roce, ale ne v souvislostí se stavbou marketu, ale s revitalizací areálu,“ řekl Jiří Král z Plzeňské teplárenské. Z bývalé výtopny zřejmě zůstane jen správní budova.